Raków lepszy w sparingowym derbach od Skry

05.03.2018

Dwa sparingi rozegrali w piątek, 2 marca piłkarze Rakowa. Najpierw pokonali w Lelowie 3:1 MKS Kluczbork, a potem na stadionie przy ul. Loretańskiej wygrali 2:1 z liderem III ligi grupy trzeciej Skrą Częstochowa.

Pierwszą bramkę w meczu kontrolnym w Lelowie zdobyli piłkarze z Kluczborka. W 29. minucie rzut karny wykorzystał Sebastian Deja. Później do siatki trafiali już tylko zawodnicy Rakowa. W 47. minucie wyrównał Łukasz Góra, dziesięć minut później na listę strzelców wpisał się Mateusz Zachara. Ostatnią bramkę zdobył w 67. minucie Kamil Kościelny.

W drugim meczu kontrolnym tego dnia w składzie Rakowa oprócz zawodników z pierwszej drużyny wystąpili także piłkarze Akademii – Oskar Krzyżak, Jakub Budnicki i Mateusz Skibiński.

Drużyna Marka Papszuna wyszła na prowadzenie w 30. minucie. Jose Embalo strzałem z pierwszej piłki pokonał bramkarza Skry. Kwadrans przed końcem spotkania na 2:0 podwyższył Krystian Wójcik. Skra odpowiedziała w 88. minucie. Filipa Wichmana pokonał Sebastian Rogala.

RKS Raków Częstochowa – MKS Kluczbork 3:1 (0:1)

Raków: Szumski – Niewulis, Góra, Kościelny, Oziębała, Formella, Łabojko, Radwański (68. Sapała), Malinowski, Zachara (79. Szczepański), Czerkas.

Skra Częstochowa – RKS Raków Częstochowa 1:2 (0:1)

Skra: Kosut (35. Biegański) – Olejnik, Woldan, Holik, Obuchowski, Napora, Musiał, Ogłaza, Niedbała, Nocoń – Rumin; II połowa: Biegański (65. Krzczuk)– Olejnik (72. Napora), Błaszkiewicz, Mastalerz, Krupa – Kowalski, Kowalczyk, Rogala, Niedbała (63. Marek), (63. Tomczyk), Nocoń – Nowak

Raków: Wichman – Mesjasz, Krzyżak, Budnicki, Tomalski, Mondek, Sapała (78. Mizgała), Radwański (67. Skibiński), Wójcik, Szczepański, Embalo.