Raków ma nowego bramkarza. To Norweg Kristoffer Klaesson

08.07.2024

Raków ma nowego bramkarza. To Norweg Kristoffer Klaesson

Kristoffer Klaesson to 23-letni Norweg. Do Rakowa dołączył na zasadzie transferu bezgotówkowego, a jego umowa obowiązywać będzie do 30 czerwca 2027 roku.

Klaesson ma 189 cm wzrostu i gra na pozycji bramkarza. Swoje pierwsze kroki stawiał w Strømmen IF, z którego w 2011 roku przeniósł się do Vålerengi. Od 2021 roku reprezentował barwy Leeds United. Tam rozegrał 1 mecz w Premier League, 2 w Championship, a także 1 w Pucharze Anglii. Częściej miał okazję grać dla drużyny młodzieżowej klubu z Leeds; stawał między słupkami 30-krotnie (28 meczów w Premier League 2 i 2 spotkania w EFL Trophy). Zagrał także 20 meczów dla reprezentacji Norwegii U-21.

– Razem z naszym sztabem szkoleniowym przeanalizowaliśmy sytuację dotyczącą naszych bramkarzy i zdecydowaliśmy się zareagować. Podpisaliśmy kontrakt z zawodnikiem, który w przeszłości pokazał swoje umiejętności i potencjał. Kristoffer ma niemal kompletny profil dobrego bramkarza z umiejętnościami zarówno w klasycznym zachowaniu pod bramką, jak również grze nogami i ustawianiu się w strefie podbramkowej. Wierzymy, że razem ze sztabem pomożemy mu wejść na jeszcze wyższy poziom. Nie możemy doczekać się, aby zobaczyć jego występy dla Rakowa – podkreśla dyrektor sportowy Rakowa, Samuel Cárdenas.

Foto: Jakub Ziemianin / Raków Częstochowa

  • red.
Najnowsze artykuły