Raków pokonał Skrę Częstochowa w zamkniętym sparingu

25.03.2022

Raków Częstochowa pokonał w sparingu Skrę Częstochowa 2:0. Mecz był zamknięty dla mediów i publiczności.

Raków wystąpił w tym spotkaniu bez siedmiu piłkarzy powołanych do reprezentacji. Mimo to zespół Marka Papszuna wygrał mecz, chociaż miał on wyrównany przebieg.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, a Skra mogła prowadzić po groźnym strzale Piotra Noconia z rzutu wolnego, ale Kacper Trelowski pewnie interweniował.

W drugiej połowie lepszy był Raków. Najpierw rzut karny na bramkę zamienił Igor Sapała. Jedenastka została podyktowana za faul na Ilji Szkurinie. Chwilę później wynik podwyższył Jakub Arak, który wykorzystał podanie Wiktora Długosza.

Na niespełna kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry bliski wpisania się na listę strzelców był Sebastian Musiolik, ale po strzale głową trafił w poprzeczkę

Raków Częstochowa – Skra Częstochowa 2:0 (0:0)

Bramki: Sapała 58′, Arak 62′

Raków: Trelowski – Krzyżak (60. Papanikolaou), Arsenić (K), Rundić, Sapała, Czyż, Długosz, Sturgeon, Musiolik, Arak (73. Krzyżak), Szkuryn