Raków tylko zremisował z Cracovią Kraków

08.05.2022

Raków Częstochowa tylko zremisował z Cracovią Kraków 1:1 i stracił pozycję lidera PKO Ekstraklasy na rzecz Lecha Poznań, który pokonał Piasta Gliwice 2:1. Walka o mistrzostwo nie jest rozstrzygnięta, ale bliżej triumfu jest drużyna z Poznania.

Mecz z Cracovią przez długi czas układał się całkiem nieźle. W pierwszej połowie częstochowianie dominowali, ale bramkę zdobyli dopiero w końcówce pierwszej połowy. Celnym strzałem głową popisał się Vladislavs Gutkovskis.

Niestety w drugiej połowie gra się wyrównała, a Cracovia zdobyła gola po strzale zza pola karnego Hanci. Raków próbował odwrócić losy spotkania, ale nie wykorzystał żadnej z okazji i po nerwowej końcówce mecz zakończył się remisem.

Potknięcie Rakowa wykorzystał Lech, który wygrał w Gliwicach z Piastem 2:1. Drużyna z Poznania ma teraz dwa punkty przewagi nad Rakowem. Nasza drużyna musi wygrać dwa ostatnie mecze i liczyć na stratę punktów przez Lecha.