12.01.2018

Raków zapłacił karę i nadal będzie promować miasto

Raków wpłacił do kasy miejskiej całą kwotę na poczet kary wynikającej z zerwania umowy na promocję Częstochowy poprzez piłkę nożną.

3 listopada ubiegłego roku Urząd Miasta wypowiedział Rakowowi umowę, bo uznał, że jej warunki nie zostały dotrzymane. Klub nie otrzymał zatem 500 tys. zł na promocję miasta poprzez piłkę nożną. Dodatkowo – zgodnie z umową – nałożono na niego 100 tys. zł kary.

Cała sprawa je pokłosiem skandalicznego zachowania kibiców Rakowa podczas wyjazdowego meczu z Ruchem Chorzów, który odbył się w październiku w 2017 roku. Choć pierwsza połowa spotkania przebiegła spokojnie, to niestety od samego początku drugiej, kibice drużyny gości pokazali jak nie należy zachowywać się na stadionie. Najpierw połamali krzesełka na swoim sektorze, którymi następnie obrzucili służbę ochrony. Kilkukrotnie próbowali również przedostać się na murawę. Bezpośrednio po meczu 14 pseudokibiców Rakowa Częstochowa zostało zatrzymanych. 9 z nich usłyszało już zarzuty zniszczenia mienia oraz zakłócenia imprezy masowej. Ruch Chorzów wyliczył, że w sektorze zajmowanym przez kibiców gości wyrwano 434 krzesełka. Straty oszacowano na ponad 30 tys. zł.

Częstochowski klub zapłacił już 100 tys. zł kary wynikającej z umowy podpisanej z miastem i dzięki temu może ubiegać się w tym roku o 1,8 mln zł na promocję Częstochowy poprzez piłkę nożną.

  • KR
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły