22.02.2018

Rambo odwiedził dzieci w Olsztynie

Częstochowski przewodnik psa służbowego st. asp. Marek Ładny ze swoim czworonożnym przyjacielem Rambo odwiedzili dzieci w ośrodku archidiecezjalnym „Owieczka” w Olsztynie. Maluchy z zainteresowaniem przyglądały się pokazowi tresury psa oraz wysłuchały cennych porad, jak należy się zachować podczas spotkania z agresywnym zwierzęciem.
St. asp. Marek Ładny wspólnie z psem patrolowo-tropiącym Rambo odwiedzili grupę dzieci w wieku szkolnym w ośrodku archidiecezjalnym „Owieczka” w Olsztynie, aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Policjant z częstochowskiej komendy uczył najmłodszych, jak się zachować, gdy na ich drodze stanie agresywne zwierzę. Ochotnicy mogli przećwiczyć postawę “żółwia”, która uchroni ich w razie ataku czworonoga. Policjant opowiedział o pracy 8-letniego Rambo oraz zademonstrował jego posłuszeństwo.

Rambo odbył kilka lat temu specjalistyczne szkolenie w Sułkowicach, gdzie przez 5 miesięcy szkolił się, aby móc wyruszyć w patrol. Swoją policyjną karierę rozpoczynał w Siemianowicach Śląskich, a od przeszło 3 lat służy w garnizonie częstochowskim.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły