Rekordowa odsłona 4. Trail Kamieńsk

31.01.2019

Rekordowa odsłona 4. Trail Kamieńsk

Ponad 430 biegaczy ukończyło 4. Trail Kamieńsk. To nowy rekord frekwencji. Zawodnicy mieli do wyboru dwie trasy wytyczone na terenach Góry Kamieńsk, której wysokość wynosi 386 m n.p.m. Wśród startujących byli zarówno doświadczeni biegacze, jak i debiutanci.

– Rok temu dużą część dystansu pokonałem spacerem, tym razem tylko ostatni podbieg był „podejściem”. Trasa wydaje się być szybsza, bardzo ciekawe było jej zakręcenie na szczycie góry – powiedział Michał Robakowski, który po raz drugi zmagania zakończył na trzynastym miejscu. – Nie ukrywam, że z każdą małą górką liczyłem, że to już za nią jest długi zbieg. Po to jest trail, żeby nie było lekko. Trasa super oznaczona, nie było najmniejszych wątpliwości jak biec. To było dobre przetarcie przed kolejnymi zawodami. Wyniki obu dystansów dostępne są na stronie www.ultrakamiensk.pl

Trzydziestka dla Małgorzaty Rencz i Maurycego Oleksiewicza

Blisko 250 zawodników ukończyło zmagania na długim dystansie rozgrywanym w ramach Trail Kamieńsk. Najszybciej nową trasę pokonał Maurycy Oleksiewicz z Łodzi, jeden ze stałych bywalców na imprezach organizowanych na Górze Kamieńsk. Zwycięzca dystans ok. 30 km pokonał w czasie 2:06:06. Wśród Pań wygrała Małgorzata Rencz z miejscowości Orzesze, która uzyskała czas 2:46:11. Przypomnijmy, że Małgosia wygrała również letnią edycję imprezy na dystansie 65 km. – Na Górze Kamieńsk zadebiutowałam w ubiegłym roku podczas rywalizacji na dystansie 65 km, spodobało mi się, lubię trasy „trailowe”, a jeśli dodać do tego jeszcze dzisiejsze zimowe warunki, to mamy naprawdę bardzo fajną imprezę – powiedziała triumfatorka „trzydziestki” Małgorzata Rencz. – Ta góra jest naprawdę wymagająca, trzeba mieć dobrą formę, żeby z nią nie przegrać. W maju zamierzam wrócić na 5. Ultra Kamieńsk i po raz kolejny zmierzyć się z dystansem i najwyższym wzniesieniem w centralnej Polsce – dodaje.

Katarzyna Czerwińska i Piotr Koń triumfują na 6 km

Na krótszym dystansie wystartowało 188 zawodników – co jest nowym rekordem frekwencji. Dystans 6 km to bieg górski w stylu „anglosaskim”. Najlepiej poradził sobie z nim jeden z najbardziej doświadczonych biegaczy górskich w Polsce, debiutujący w Trail Kamieńsk Piotr Koń z Ręczna. Zwycięzca pokonał trasę w czasie 27:07. Wśród pań najszybsza okazała się Katarzyna Czerwińska, która z górą Kamieńsk zmierzyła się po raz drugi (debiut na 25 km w 2018 roku). Dystans 6 km pokonała w 32:15 zajmując 8 miejsce open!

Teraz czas na 5. Ultra Kamieńsk

Kolejna impreza biegowa na Górze Kamieńsk odbędzie się w dniach 18-19 maja. Będzie to piata edycja Ultra Kamieńsk, w ramach której odbędą się trzy imprezy: Nocna Szóstka, Półmaraton z hakiem oraz bieg na dystansie 60 km! Zapisy startują już na początku lutego!

Organizatorem 4. Trail Kamieńsk było Stowarzyszenie Bądź Aktywny, a współorganizatorami OSIR Góra Kamieńsk i firma inesSport.

Szczegółowe informacje dotyczące zawodów dostępne są na stronie www.ultrakamiensk.pl.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły