Remiza przekazana na cele społeczne

11.10.2018

Remiza przekazana na cele społeczne

W Radoszewnicy (gmina Koniecpol) odbyła się uroczystość przekazania gruntu wraz z budynkiem remizy pod władanie lokalnej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Dwukondygnacyjny budynek przy ulicy Koniecpolskiej 46 w części będzie też służył mieszkańcom oraz stowarzyszeniom wspierającym aktywność społeczną. Jest to kolejne centrum integracji lokalnej, które przy wsparciu gminy Koniecpol, powstaje na obszarach wiejskich na bazie istniejących remiz.

W trakcie uroczystości burmistrz Ryszard Suliga wręczył również specjalne podziękowania i wyrazy uznania Zofii Garus, która wykonała piękny i bardzo oryginalny wieniec dożynkowy, przedstawiający herb gminy Koniecpol. Można nadal go podziwiać na parterze budynku Urzędu Miasta i Gminy.

  • Katarzyna Gwara
  • zdj. UG Koniecpol

Wielkimi krokami zbliżają się wybory samorządowe. W Częstochowie o fotel prezydenta ubiegać się będzie sześciu kandydatów. Na kogo zamierzacie oddać swój głos? Zachęcamy do zabawy! Głosowanie na naszej stronie zakończy się 15 października.

Na kogo zamierzacie oddać swój głos?

  • Krzysztof Matyjaszczyk (48%, Razem 427)
  • Tomasz Jaskóła (24%, Razem 218)
  • Artur Warzocha (11%, Razem 98)
  • Marcin Maranda (8%, Razem 72)
  • Martin Saczek (8%, Razem 71)
  • Jacek Krawczyk (1%, Razem 9)
Razem: 895

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły