Remiza w Radoszewnicy przekazana na cele społeczne

20.09.2018

Remiza w Radoszewnicy przekazana na cele społeczne

Burmistrz Koniecpola, Ryszard Suliga w imieniu gminy podpisał w Kancelarii Notarialnej, w Częstochowie umowę użyczenia remizy w Radoszewnicy.

Dwukondygnacyjny budynek przy ulicy Koniecpolskiej 46 został przekazany do bezpłatnego używania Ochotniczej Straży Pożarnej w Radoszewnicy z możliwością dalszego użyczenia części nieruchomości na rzecz stowarzyszeń i organizacji pozarządowych prowadzących działalność integracyjno – kulturalną.

Ochotnicza Straż Pożarna reprezentowana była przez Roberta Pośpiecha – Prezesa OSP w Radoszewnicy i Skarbnika OSP – Józefa Wypart.

W tym ważnym wydarzeniu uczestniczyła równie Krystyna Dąbrowska – sołtys i Prezes Stowarzyszenia „Pod Wiatrakami”, które w tym obiekcie będzie prowadziło działalność na rzecz integracji mieszkańców.

Jest to kolejne centrum aktywności lokalnej, które przy wsparciu gminy Koniecpol, powstaje na obszarach wiejskich i na bazie istniejących remiz.

– Realizujemy kolejno plan tworzenia małych ośrodków integracji lokalnej w małych miejscowościach, aby każdy mieszkaniec miał jak najbliżej do takiego miejsca – mówi burmistrz Ryszard Suliga. – Naszym celem jest prowadzenie działalności integracyjno-kulturalnej, a przede wszystkim wspieranie działań kultywujących lokalne tradycje. Do tej pory takie mini-centra powstały w Kuźnicy Grodziskiej, Okołowicach, Rudnikach, Starym Koniecpolu. Czynimy starania formalno-prawne nad dokończeniem budowy remizy w miejscowości Teresów, gdzie działa Stowarzyszenie “Tereska”. Obiekt ten od wielu lat stoi w stanie surowym. Podobna sytuacja dotyczy Okołowic, które staraniem gminy już otrzymały dotację na dalszy remont remizy, a w szczególności na wymianę dachu – dodał.

  • kg
  • zdj. UG Koniecpol
Firmy z gwarancją
Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły