Reprezentant Rumunii podpisał kontrakt z Rakowem Częstochowa

21.01.2022

Reprezentant Rumunii podpisał kontrakt z Rakowem Częstochowa

Deian Sorescu, reprezentant Rumunii podpisał kontrakt z Rakowem Częstochowa. Zawodnik związał się kontraktem z naszym klubem do 30 czerwca 2025 roku.

Deian Sorescu urodził się 29 sierpnia 1997 roku w miejscowości Timişoara. Ma 175 centymetrów wzrostu. Karierę piłkarską rozpoczynał w Dunărea Moldova Nouă. Pierwszy krok w seniorskiej piłce zrobił w SSU Politehnica Timișoara, gdzie spędził 3 lata z przerwą na wypożyczenie do Millenium Giarmata.

W lipcu 2018 roku trafił do Dinama Bukareszt. W klubie ze stolicy Rumunii wystąpił łącznie w 134 meczach, strzelając 29 goli i notując 26 asyst. W tym sezonie w rumuńskiej ekstraklasy Sorescu zanotował 19 występów, zdobywając 8 bramek i dorzucając 1 asystę. Nasz nowy zawodnik w swoim CV ma także 5 występów w seniorskiej reprezentacji Rumunii, w której zadebiutował w czerwcu 2021 roku w meczu z Gruzją.

– Wierzę, że pomogę drużynie. Dla mnie to ciekawe wyzwanie, bo zagram pierwszy raz zagranicą. Ostatnie dni spędziłem w podróży i na badaniach, więc jestem trochę zmęczony, ale to nie problem. Zapamiętałem, że Raków został założony w 1921 roku, ponieważ mój pierwszy klub w Rumunii, Politehnica Timișoara, powstał w tym samym roku. Widziałem już filmy o klubie i kibicach. Ta przygoda zapowiada się naprawdę fajnie – powiedział po podpisaniu kontraktu Deian Sorescu, cytowany przez oficjalną stronę Rakowa.

– Cieszymy się, że Deian wzmocni naszą drużynę. Dzięki swojej uniwersalności będzie mógł podnieść rywalizację przede wszystkim na pozycji prawego oraz lewego wahadłowego. Liczymy, że podniesie naszą jakość w trzeciej tercji boiska i przyczyni się do wykreowania jeszcze większej sytuacji pod bramką rywali – komentuje transfer Robert Graf, od kilku miesięcy dyrektor sportowy Rakowa.

  • BM
Najnowsze artykuły