Rodzinny interes

22.11.2017

Rodzinny interes

Policjanci z komisariatu w Koziegłowach zatrzymali na gorącym uczynku 46-letniego kierowcę, który kradł paliwo z tira. W przestępczym procederze pomagała mu… żona i dzieci. Jak szacują śledczy, zatrzymany przywłaszczył sobie 170 litrów oleju napędowego na szkodę swojego pracodawcy.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (19.11.) około 21.30 w Koziegłowach. Policjanci otrzymali informację, że na jednym z parkingów najprawdopodobniej dochodzi do kradzieży paliwa z ciężarówki. Stróże prawa szybko dotarli na miejsce, gdzie zauważyli cztery osoby oraz dwa samochody – ciężarową scanię i osobową vectrę.

W bagażniku opla vectry policjanci odnaleźli sześć pojemników z paliwem. Zarówno mężczyzna, jak i jego 37-letnia żona oraz ich 17-letnia córka z chłopakiem, próbowali wmówić policjantom, że nie wiedzą skąd one wzięły się w ich samochodzie. Co ciekawe, w osobówce siedziała też 9-letnia córka małżeństwa. Dziewczynka została umieszczona w placówce opiekuńczej, a pozostałe osoby zatrzymane.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie 46-letni mieszkaniec Olkusza i jego wspólnicy przyznali, że “ściągali” paliwo z ciężarowej scanii. Pojemniki i inne akcesoria przywieźli, a następnie mieli zabrać, zatrzymani na parkingu członkowie rodziny mężczyzny. Wszyscy uczestnicy kradzieży usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy. Na poczet przyszłych kar śledczy zabezpieczyli pojazd marki Opel Vectra. Członkom rodzinnego biznesu grozi  kara 5 lat więzienia.

  • kg

Wielkimi krokami zbliżają się wybory samorządowe. W Częstochowie o fotel prezydenta ubiegać się będzie sześciu kandydatów. Na kogo zamierzacie oddać swój głos? Zachęcamy do zabawy! Głosowanie na naszej stronie zakończy się 15 października.

Na kogo zamierzacie oddać swój głos?

  • Krzysztof Matyjaszczyk (48%, Razem 427)
  • Tomasz Jaskóła (24%, Razem 218)
  • Artur Warzocha (11%, Razem 98)
  • Marcin Maranda (8%, Razem 72)
  • Martin Saczek (8%, Razem 71)
  • Jacek Krawczyk (1%, Razem 9)
Razem: 895

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły