Rózga za niegrzeczne zachowanie… na drodze

07.12.2018

Rózga za niegrzeczne zachowanie… na drodze

Policjanci z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego, wspólnie z uczniami szkół podstawowych, przeprowadzili niecodzienną akcję pod nazwą „Czy byłeś grzeczny?”. W ramach działań kierowcy, którzy jechali zgodnie z przepisami, otrzymywali laurki z napisem „Byłeś grzeczny, Święty Mikołaj dziękuje Ci w imieniu wszystkich dzieci”. Za drobne wykroczenia kierujących czekała „Rózga od Świętego Mikołaja za niegrzeczne zachowanie na drodze”.

Z okazji Mikołajek, policjanci z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego postanowili przeprowadzić niecodzienną akcję. Mundurowi zaprosili do współpracy Szkołę Podstawową nr 47 im. Marii Konopnickiej, Szkołę Podstawowa nr 49 im. Janusza Kusocińskiego i Szkołę Podstawową nr 50 im. gen. Władysława Sikorskiego.

– Uczniowie towarzyszący policjantom podczas kontroli drogowych przygotowali specjalne laurki. Dzieci dziękowały kierującym stosującym się do obowiązujących przepisów za bezpieczną jazdę w rejonie szkoły, do której uczęszczają. Łamiącym przepisy, oprócz podjęcia czynności przez policjantów, wręczane były natomiast symboliczne rózgi z przesłaniem: „Rózga od Świętego Mikołaja za niegrzeczne zachowanie na drodze” – zaznacza podkom. mgr Marta Ladowska, oficer prasowy częstochowskich policjantów.

Przeprowadzona akcja miała za zadanie wyrobienie w opinii kierowców przeświadczenia o konieczności zachowania szczególnej ostrożności w rejonie placówek szkolnych.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły