26.02.2018

Rozmawiali o bezpieczeństwie w sieci

Z okazji „Dnia bezpiecznego internetu”, w kochcickiej podstawówce zorganizowano spotkanie z policjantami, którzy przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa w sieci. Oprócz zasad bezpiecznego korzystania z internetu, podczas prelekcji mundurowi poruszyli także kwestie dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Od kilku lat internet jest narzędziem wykorzystywanym przez osoby w każdym wieku. W przypadku najmłodszych, przeważnie służy jako źródło rozrywki. Z czasem wzrasta jednak jego zastosowanie i służy także do pozyskiwania różnego rodzaju informacji czy komunikacji. Użytkownicy sieci narażeni są jednak na określone zagrożenia, z czego nie zawsze zdają sobie sprawę.

Z okazji obchodzonego na początku lutego „Dnia bezpiecznego internetu”, dyrekcja szkoły podstawowej w Kochcicach zorganizowała spotkanie uczniów z policjantami poświęcone temu zagadnieniu. Na zaproszenie dyrektora szkoły, odpowiedzieli policjantka zajmująca się problematyką nieletnich oraz funkcjonariusz ruchu drogowego z lublinieckiej komendy, którzy odwiedzili wczoraj uczniów placówki. W pierwszej części spotkania mundurowi omówili zagrożenia, na jakie narażeni są użytkownicy internetu oraz przypomnieli i omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa jakich winni przestrzegać serfujący w sieci. Podczas swoich wystąpień stróże prawa zwrócili także uwagę na ochronę swoich danych osobowych oraz zalecili stosowanie zabezpieczeń w postaci haseł dostępu i programów antywirusowych.

Drugą część potkania, mundurowi poświęcili kwestiom związanym z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Dzieci i młodzież, która nie posiada jeszcze uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, zaliczani się do grupy tzw. niechronionych uczestników ruchu. Z policyjnych statystyk wynika, że członkowie tej grupy są najbardziej narażonymi uczestnikami ruchu drogowego. W przypadku zderzenia z pojazdem, w większości przypadków to pieszy lub rowerzysta doznaje poważniejszych obrażeń. W związku z powyższym, podczas wczorajszego spotkania, policjanci omówili podstawowe przepisy i zasady poruszania się po ciągach komunikacyjnych pieszych i rowerzystów. Podczas pogadanki zachęcali także do noszenia odblasków, które szczególnie w okresie zimowym, w znaczący sposób wpływają na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.

Na zakończenia pogadanki, policjanci odpowiadali na zadawane przez uczestników pytania dotyczące zarówno omawianych wcześniej zagadnień, jak i pracy funkcjonariuszy. Policjanci i organizatorzy spotkania maja nadzieję, że zdobyte informacje wpłyną na kształtowanie właściwych postaw, a w przyszłości pozwolą młodym ludziom uniknąć wielu zagrożeń.

  • kg
  • zdj. KPP Lubliniec
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły