20.02.2018

Rozmawiali o bezpiecznym internecie

Policjanci z Kłobucka uczestniczyli w akademii zorganizowanej przez uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Kłobucku w związku z Dniem Bezpiecznego Internetu. Wydarzenie odbywało się pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Tegorocznej edycji DBI towarzyszył przekaz, że dobre i pozytywne relacje w Internecie muszą być oparte na szacunku zarówno dla własnej osoby, jak i do drugiej strony.

W środę w Zespole Szkół nr 1 w Kłobucku odbyła się akcja związana z ogólnopolskim Dniem Bezpiecznego Internetu. Tegoroczna edycja tej inicjatywy przebiegała pod hasłem: „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. W akademii zorganizowanej przez uczniów szkoły udział wzięli również kłobuccy policjanci. Wydarzeniu towarzyszył przekaz, że dobre i pozytywne relacje w Internecie muszą być oparte na szacunku zarówno dla własnej osoby jak i do drugiej strony.

Podczas spotkania mundurowi z kłobuckiej komendy zwracali szczególną uwagę na to, że każdy ma prawo wykorzystywać internet do własnego rozwoju czy zabawy, jednak ponosi także odpowiedzialność za swoje działania. Policjanci ostrzegali przed niebezpieczeństwami wynikającymi z nieodpowiedzialnego wykorzystywania Internetu. Stróże prawa zwrócili szczególną uwagę na konieczność rozważnego korzystania z mediów społecznościowych.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły