Rozpalił ognisko w pustostanie

07.12.2018

Rozpalił ognisko w pustostanie

Częstochowscy strażnicy miejscy pomogli bezdomnemu mężczyźnie, który rozpalił w pustostanie ognisko.

Częstochowscy strażnicy miejscy zostali wezwani na ul. Kawią. Z otworów okiennych pustostanu wydobywał się intensywny dym. Zaszło podejrzenie, że w środku mogą znajdować się osoby bezdomne. Strażnicy miejscy wezwali straż pożarną, a sami ruszyli z pomocą. Okazało się, że w środku znajdował się tylko jeden bezdomny. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Przyznał, że rozpalił ognisko, bo chciał się ogrzać. Strażnicy miejscy udzielili mu pomocy do czasu przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego. Mężczyzna nie wymagał jednak hospitalizacji.

Częstochowska straż miejska apeluje, aby podczas okresów jesienno-zimowych, gdy temperatury spadają poniżej 0 stopni nie być obojętnym na los osób bezdomnych. Jeżeli widzimy osoby starsze czy bezdomne narażone na wychłodzenie czy wyziębienie, należy informować służby mundurowe. Telefon alarmowy straży miejskiej w Częstochowie to 986.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły