Rozpoczął się protest fizjoterapeutów

07.05.2019

Rozpoczął się protest fizjoterapeutów

Kolejna grupa zawodowa nie jest zadowolona ze swojego wynagrodzenia i domaga się podwyżek. Tym razem protest rozpoczęli fizjoterapeuci. Wszystko zaczęło się od… masowego oddawania krwi.

Fizjoterapeuci domagają się 1600 zł podwyżki, wzrostu wyceny świadczeń gwarantowanych fizjoterapeutycznych, a także urlopów szkoleniowych.  – To nie jet protest przeciwko pacjentom, ani przeciwko dyrektorowi szpitala, tylko przeciwko złemu systemowi – zaznaczają. Fizjoterapeuci podkreślają, że mają już dość nierówności w płacach w ochronie zdrowia. Ci, którzy są na początku swojej ścieżki zawodowej zarabiają średnio 1600-1800 zł. Niektórzy nie mają nawet najniższej krajowej. Postanowili więc zawalczyć o swoje. Akcja rozpoczęła się od masowego oddawania krwi. Skąd taki pomysł? Za oddanie krwi przysługuje bowiem dzień wolny. W środę fizjoterapeuci rozpoczną strajk włoski. Swoje obowiązki będą więc wykonywać niezwykle skrupulatnie i bardzo wolno. Jeśli ich żądania nie zostaną spełnione, jeszcze w maju część z nich ma rozpocząć głodówkę.

  • Katarzyna Gwara
Firmy z gwarancją
Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły