Rozpoczynamy sezon kąpielowy!

16.06.2022

Rozpoczynamy sezon kąpielowy!

Doskonała wiadomość dla miłośników wodnej aktywności. W najbliższą sobotę (18 czerwca) rozpoczniemy oficjalnie sezon kąpielowy w Parku Wypoczynkowym „Lisiniec” oraz na pływalni letniej przy ulicy Dekabrystów 45. Co istotne, na obu kąpieliskach znajdziemy specjalistyczne wózki, które umożliwią komfortowe przemieszczanie się po terenie i pływanie po wydzielonym akwenie/basenie.

Przygotowania do tegorocznego sezonu letniego na Lisińcu MOSiR rozpoczął już w grudniu 2021 roku. Wówczas kosztem ponad 50 tys. zł sprowadzono kolejnych 300 ton piasku z Łeby, który rozsypany został na plaży kąpieliska „Bałtyk-Adriatyk”. Ponadto, wzdłuż drogi prowadzącej do pawilonu plażowego posadzonych zostało kolejnych 20 drzew (klonów pospolitych), a na terenach obsadzonych krzewami ozdobnymi wykonano prace pielęgnacyjne.

18 czerwca (sobota) będzie pierwszym oficjalnym dniem funkcjonowania kąpieliska, które czynne będzie codzienne – aż do 28 sierpnia – w godzinach 10.00 – 20.00. W tym okresie, na zlecenie Ośrodka, bezpieczeństwo kąpiącym zapewniać będzie minimum trzech ratowników delegowanych do pracy przez częstochowski WOPR.

Warto podkreślić, że MOSiR, w ramach działań dostosowujących obiekt do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, kosztem ponad 12 tys. złotych, wyposażył kąpielisko w specjalistyczny wózek, który umożliwia komfortowe przemieszczanie się po plaży i pływanie po wydzielonym akwenie.

Po przerwie spowodowanej pandemią na Lisińcu ponownie działać będzie wypożyczalnia sprzętu pływającego, która w minionych latach oferowała 18 rowerów wodnych, 10 kajaków i 6 desek SUP. Amatorzy spędzania czasu na wodzie będą mogli pływać po zbiornikach „Bałtyk” i „Adriatyk”. Dobra wiadomość jest taka, że MOSiR dokupił jeszcze 16 fabrycznie nowych i komfortowych rowerków wodnych. Kosztowały one blisko 100 tysięcy złotych. Wypożyczalnia w tegorocznym sezonie letnim funkcjonować będzie w okresie 18.06 – 28.08 – w godzinach 10–20. Cennik oferowanych usług dostępny jest na stronie www.mosir.pl

18 czerwca (sobota) będzie również pierwszym dniem funkcjonowania Pływalni Letniej przy ul. Dekabrystów 45. Obiekt w tegorocznym sezonie letnim czynny będzie – również do 28 sierpnia – codziennie w godzinach 10–19. W tym okresie, na zlecenie Ośrodka, bezpieczeństwo kąpiącym zapewniać będzie minimum pięciu ratowników częstochowskiego WOPR. Podobnie, jak w przypadku kąpieliska w Parku Wypoczynkowym „Lisiniec”, pływalnia została wyposażona w specjalistyczny wózek, który umożliwi osobom z niepełnosprawnościami wygodne poruszanie się po terenie obiektu i pływanie w niecce basenowej.  Cennik pływalni na stronie www.mosir.pl

Obok Pływalni Letniej przy Dekabrystów czynny jest oczywiście także Park Wodny, którego klienci będą mogli korzystać w sezonie także z pływalni i jej terenu (w ramach czasowych biletu zakupionego do Parku Wodnego). Dla osób korzystających z odkrytej pływalni dostępny będzie natomiast lokal gastronomiczny w Parku Wodnym oraz saunarium – po dokupieniu osobnego biletu.

  • kg
  • zdj. UM Cz-wa
Najnowsze artykuły