„Rudniki” będą lotniskiem publicznym?

29.07.2018

„Rudniki” będą lotniskiem publicznym?

Aeroklub Częstochowski wystąpił o wydanie dla lotniska w Rudnikach certyfikatu użytku publicznego. Kontrola w tej sprawie została przeprowadzona w połowie lipca.

Pierwszy etap przeprowadzonej certyfikacji, przez inspektorów Urzędu Lotnictwa Cywilnego, obejmował ocenę dokumentów, a także przegląd instrukcji wykonawczych.
Po zakończeniu pierwszej części, zostały przeprowadzone szczegółowe audyty, które obejmowały indywidualne kontrole obszarów funkcjonalnych lotniska, mających bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo operacji lotniczych. – Zespół certyfikujący pozytywnie ocenił Lotnisko Rudniki, co bardzo nas cieszy – podkreślają przedstawiciele lotniska w Rudnikach. – Kontrola kosztowała Aeroklub Częstochowski mnóstwo wysiłku, jednak wysiłek ten bardzo się opłacił. Cały proces wiąże się z ogromnym nakładem finansowym i masą pracy, ale jest to konieczne aby Aeroklub Częstochowski rozwijał się i mógł spełniać swoje cele statutowe – podsumowują.

Status „lotnisko publiczne o ograniczonej certyfikacji” pozwala na:

dostęp dla każdego zainteresowanego użytkownika do lotniska
możliwość wykorzystywania go w zarobkowym transporcie lotniczym w lotach międzynarodowych. Nie chodzi już o rozkładowe połączenia linii lotniczych, ale o chociażby usługi air-taxi, gdzie lot związany jest z przekroczeniem granicy państwowej
zwolnienie z podatku od nieruchomości.

  • kg
  • zdj. Aeroklub Częstochowski
Najnowsze artykuły