Rugby Club Częstochowa. Coraz bliżej finału Pucharu Polski Rugby7

21.05.2022

Rugby Club Częstochowa. Coraz bliżej finału Pucharu Polski Rugby7

W minioną sobotę na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym rozgrywany był IX turniej Polskiej Ligi Rugby7. Częstochowska drużyna zajęła 5 miejsce, dzięki czemu objęła 7 lokatę w klasyfikacji generalnej cyklu.

 

W sportowych zmaganiach wzięło w udział 6 drużyn. Poza gospodarzami  – Rugby Club Częstochowa, były to drużyny Tytana Gniezno, Rugby Wrocław, RK Unisław, Rugby Biesal i Alfy Bydgoszcz. Przed turniejem RCC zajmowało 12 miejsce w klasyfikacji generalnej. Częstochowskiemu zespołowi przyszło się mierzyć z mocnymi zespołami z pierwszych miejsc w tabeli. Podczas rozgrywek na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym, drużyny biorące udział w turnieju zostały podzielone na dwie grupy, w których rozegrano mecze w systemie „każdy z każdym”. Rugby Club Częstochowa zmierzył się z RK Unisław i Rugby Wrocław. W obu spotkaniach częstochowska drużyna musiała uznać wyższość rywala i ostatecznie zmierzyła się w dwumeczu z Alfą Bydgoszcz, rywalizując o 5 miejsce. W tej rozgrywce RCC było zdecydowanie dominującą stroną i osiągnęło cel, awansując z 12 miejsca na 5 lokatę w klasyfikacji. – Zajęta przez nas lokata uczciwie pokazuje nasze miejsce w stawce tych drużyn. Choć trzeba zauważyć, że mamy potencjał do sprawiania niespodzianek i utrudniania życia faworytom. Szkoda zwłaszcza dzisiejszego meczu z Wrocławiem, gdzie zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki. Liczymy, że wyniki turnieju w Biesalu nie wyrzucą nas z finału o Puchar Polski, na który chcemy pojechać i zamieszać w stawce. Chciałbym tutaj też podziękować za wsparcie partnerom turnieju – Mieście Częstochowa i firmom Mega Pizza, MPK w Częstochowie, Niebieski Lis i Śniadaniowcy. Brawa należą się również zawodnikom Szkółki Rugby RCC z grupy u16, którzy pomogli w przygotowaniu obiektu do zawodów, ich przeprowadzeniu i posprzątaniu po nich. Wspólnymi siłami udało się nam stworzyć imprezę, która stała na wysokim poziomie nie tylko sportowym, ale i organizacyjnym – podsumował zawody trener RCC Michał Krzypkowski. Turniej był dofinansowany z środków budżetu Gminy Miasta Częstochowa w ramach zadania pt.: “Organizacja i udział w zawodach sportowych na wysokim poziomie współzawodnictwa – Polska Liga Rugby7”. Turniej był dofinansowany z środków budżetu Gminy Miasta Częstochowa w ramach zadania pt.: “Organizacja i udział w zawodach sportowych na wysokim poziomie współzawodnictwa – Polska Liga Rugby7”. 18 czerwca dziewięć najlepszych drużyn cyklu spotka się w Gnieźnie na turnieju finałowym o Puchar Polski Rugby7. Wcześniej w Biesalu odbędzie się ostatni turniej Polskiej Ligi Rugby7 i po nim okaże się, czy częstochowianom uda utrzymać się miejsce premiujące grą w finale.

Skład RCC: Dawid Dróżdż, Adam Garus, Michał Krzypkowski, Michał Kuczyński, Mateusz Nowak, Daniel Popczyk, Marcel Puczka, Mateusz Pułtorak, Aleksander Sawicki, Mikołaj Weżgowiec.

 

Klasyfikacja turnieju PLR7 – Częstochowa

1.     Tytan Gniezno – 20 pkt.;

2.     Rugby Wrocław – 18 pkt.;

3.     Rugby Klub Unisław – 16 pkt.;

4.     Rugby Biesal – 14 pkt.;

5.     Rugby Club Częstochowa -12 pkt.;

6.     Alfa Bydgoszcz – 10 pkt.

  • pn
Najnowsze artykuły