Rugby Club Częstochowa. II miejsce kadetek podczas Mistrzostw Polski Kobiet U-16

28.05.2022

Rugby Club Częstochowa. II miejsce kadetek podczas Mistrzostw Polski Kobiet U-16

W minioną sobotę w Lublinie rozgrywany był V turniej Mistrzostw Polski Kobiet u16 w rugby7, podczas którego kadetki Rugby Club Częstochowa zajęły 2 miejsce. Częstochowski zespół spadł również na drugą pozycję w klasyfikacji generalnej cyklu, utrzymując niewielką stratę do lidera – Budowlanych Łódź.

 

W sportowych zmaganiach oprócz RCC, udział wzięły także drużyny Budowlani Łódź, Amazonki Lublin, Atomówki Łódź i Błyskawice Rzeszów. Turniej został rozegrany systemem “każdy z każdym”. – Przed turniejem mieliśmy trzy drużyny ex equo na pierwszym miejscu całego cyklu – Rugby Club Częstochowa, Budowlanych Łódź i Amazonki Lublin. Czwarte miejsce zajmowały Atomówki Łódź, a ostatnie Błyskawice Rzeszów. W pierwszym meczu nasze dziewczyny zmierzyły się z najmniej doświadczoną drużyną – Błyskawicami Rzeszów. Cały mecz odbywał się pod nasze dyktando i zakończył się pewnym zwycięstwem częstochowianek 34:12. W kolejnym meczu zmierzyliśmy się z bardzo mocnymi tej wiosny Budowlanymi Łódź. Po bardzo wyrównanym początku meczu naszym zawodniczkom przytrafiły się dwie kontuzje i dwa proste błędy, które zakończyły się przyłożeniami łodzianek. To mocno wpłynęło na morale drużyny, a to natomiast zostało wykorzystane rywalki, które nie dały nam w tym spotkaniu żadnych szans, pokonując nas 36:5. Trzeci mecz to niełatwe spotkanie z Amazonkami Lublin. Mimo, że gospodarze postawili nam twarde warunki, to udało się je zwyciężyć 20:7. Ostatni mecz z Atomówkami Łódź był najbardziej zacięty ze wszystkich. Najpierw na prowadzenie 7:0 wyszły łodzianki. Odpowiedzieliśmy na nie przyłożeniem i zmniejszyliśmy ich prowadzenie na 5:7. Przed przerwą jeszcze raz przyłożyły Atomówki i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 12:5 dla przeciwniczek. W drugiej połowie jednak już nie daliśmy im dojść do głosu i zdobyliśmy w nim trzy przyłożenia, wygrywając ostatecznie to spotkanie 20:12 – relacjonuje klub. Zwycięzcą turnieju w Lublinie został zespół Budowlanych Łódź, utrzymując miano niepokonanej drużyny tej wiosny. Na miejscu drugim znalazły się kadetki Rugby Club Częstochowa. Miejsce trzecie wywalczyły Atomówki Łódź, zbliżając się jednocześnie do trzeciego miejsca w tabeli klasyfikacji generalnej cyklu. Gospodarzom turnieju przypadło czwarte miejsce, przez co szanse na Mistrzostwo dla tej drużyny drastycznie stopniały. Teraz Amazonkami Lublin muszą skupić się na obronie miejsca medalowego. Na ostatnim miejscu znalazły się Błyskawice Rzeszów. – Udało się nam poprawić organizację gry w ataku i obronie i było to widać w wynikach. Szkoda meczu z Budowlanymi Łódź, bo gdyby początek meczu potoczył się inaczej, to uważam że byłoby to bardzo zacięte spotkanie. A tak do turnieju finałowego przystępujemy z 2. pozycji i cała presja, żeby utrzymać prowadzenie spadnie na łodzianki, a my postaramy się to wykorzystać. Jestem bardzo zadowolony z występu dziewczyn i już nie mogę doczekać się kolejnych zawodów – podsumował Michał Krzypkowski, trener kadetek RCC.

 

Skład: Laura Borowska, Nicola Kiedrzynek, Kornelia Korzeniowska, Nicole Ligudzińska, Oliwia Matras, Weronika Musialik (kapitan), Lena Szarek, Daria Wąchała, Julia Weżgowiec, Nina Wiśniewska.

źródło: Rugby Club Częstochowa

  • pn
Najnowsze artykuły