Rugby jako sport rozwojowy

08.02.2019

Rugby jako sport rozwojowy

W Częstochowie odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa, której hasło przewodnie brzmiało „Rugby jako sport rozwojowy”.

Podczas konferencji prelekcje wygłosili eksperci, których działania koncentrują się na rugby, bądź mają związek z rozwojem psychoruchowym dzieci. O ciągle rozwijającej się dyscyplinie opowiedzieli: Sylwia Gołda (wielokrotna reprezentantka Polski, wychowanka RCC, aktualnie zawodniczka Klubu Legia Rugby Warszawa, dwukrotnie wybrana najlepszą skrzydłową w Polsce), Katarzyna Sterna – prezes Rugby Club Częstochowa i Michał Krzypkowski – trener koordynator grup młodzieżowych RCC, członek zarządu, kapitan i zawodnik męskiej sekcji RCC. Z kolei trenerzy CrossFit – Rafał Nowak i Bartosz Cekus – skierowali do słuchaczy słowa dotyczące prawidłowo przeprowadzonej rozgrzewki oraz konieczności całościowego rozwoju fizycznego młodych zawodników uprawiających sporty zespołowe. O wpływie sportu na rozwój psychiczny dzieci, a także o roli trenerów i rodziców w życiu młodych zawodników opowiedział z kolei psycholog sportu Kamil Radomski. Wspieranie dzieci w ich sportowych wyborach oraz pozytywna motywacja były tematem prelekcji pełnomocniczki Ambasadora Dzieci ,,Akademii Przyszłości” Katarzyny Bigosińskiej. Obok wykładów i warsztatów przeprowadzono również quiz “Rugby bez tajemnic”. Zwycięzcy otrzymali upominki ufundowane przez Rugby Club Częstochowa.

W spotkaniu wzięli udział m.in. Maciej Hupa, członek Regionalnej Rady Polskiego Komitetu Olimpijskiego, przewodniczący Szkolnego Związku Sportowego w Częstochowie Kazimierz Siciak, dyrekcje szkół podstawowych nr 22, nr 27 i nr 52, a także pedagodzy, młodzież i rodzice.

Na zakończenie wręczono statuetki “Trener Roku 2018” nauczycielom wychowania fizycznego – Adamowi Marczewskiemu z SP nr 22 i Sławomirowi Fujarskiemu z SP nr 52. Ich podopieczni osiągali liczne sukcesy podczas sportowych rywalizacji. Dzieci z obu szkół, grając w barwach RCC, sukcesywnie zdobywają czołowe miejsca w regionalnych i wojewódzkich turniejach rugby.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy, Szkołę Podstawową nr 22 im. G. Narutowicza w Częstochowie i Rugby Club Częstochowa.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły