Ruszył przetarg na budowę nowego bloku TBS w Częstochowie. Gdzie powstanie?

15.09.2023

Ruszył przetarg na budowę nowego bloku TBS w Częstochowie. Gdzie powstanie?

Na jednej z działek przy ul. Łódzkiej powstanie budynek mieszkalny wielorodzinny w ramach TBS. Zakład Gospodarki Mieszkaniowej „TBS” w Częstochowie ogłosił właśnie przetarg na jego budowę. – Pierwszy blok będzie zalążkiem nowego osiedla mieszkaniowego, gdzie już dziś jest miejsce nawet na trzynaście czterokondygnacyjnych budynków wielorodzinnych z parkingami, placami zabaw i dużą ilością zieleni – zapowiada prezes Zarządu Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej „TBS” w Częstochowie Paweł Konieczny.

Po ubiegłorocznym drastycznym wzroście cen na rynku budowlanym, ZGM TBS powrócił do planów budowy trzynastego bloku w formule TBS w Częstochowie. Na stronie zamówień publicznych dostępne jest już ogłoszenie o przetargu na budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Łódzkiej na działce nr 49 obręb 39. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje wybudowanie w standardzie „pod klucz” budynku mieszkalnego jednoklatkowego, o czterech kondygnacjach nadziemnych z windą wewnątrz klatki, miejscami postojowymi i zagospodarowaniem terenu. Przy tej okazji ruszył także przetarg na budowę linii kablowej 1 kV dla zasilania placu budowy tejże inwestycji.

Nowy budynek TBS ma powstać po zachodniej stronie ul. Łódzkiej na działkach przekazanych w 2020 roku przez Miasto. Planowana nieruchomość zostanie zaprojektowana w nowoczesnym stylu, z uwzględnieniem ocieplenia budynku oraz dodania przestronnych balkonów. W czterokondygnacyjnym kompleksie mieszkalnym znajdą się 23 mieszkania o różnych układach: jednopokojowe, dwupokojowe i trzypokojowe. Łączna powierzchnia użytkowa tych mieszkań wynosi 1638,27 metrów kwadratowych, a kubatura budynku wynosi 6400 metrów sześciennych.

– Rozpoczynamy całą procedurę przetargową od nowa. Budynek został przeprojektowany i dostosowany do aktualnej sytuacji rynkowej. Miejmy nadzieję, że tym razem wyłonimy wykonawcę i budowa będzie mogła się rozpocząć jeszcze w tym roku – mówi prezes Zarządu Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej „TBS” w Częstochowie Paweł Konieczny – Pierwszy blok będzie zalążkiem nowego osiedla mieszkaniowego, gdzie już dziś jest miejsce nawet na trzynaście czterokondygnacyjnych budynków wielorodzinnych z parkingami, placami zabaw i dużą ilością zieleni. W sumie mogłoby się tam znaleźć ok. 350 mieszkań czynszowych – dodaje prezes Konieczny.

Przyszłe osiedle mieszkaniowe ma wyjątkowo korzystną lokalizację, niemalże w samym sercu miasta. Co więcej, w okolicy znajduje się wiele sklepów, usług, szkół, uczelni oraz przystanków komunikacji miejskiej.

Nowe budynki planowane są jako mieszkania w ramach TBS – dostępne do wynajmu czasowego. Osoby zainteresowane będą zobowiązane do wniesienia partycypacji, która zostanie obliczona na podstawie wymaganego wskaźnika partycypacji, wynoszącego 30% wartości rynkowej mieszkania.

 

fot. Blok ZGM TBS na Wyczerpach, oddany do użytku w 2018 r.

  • pn
Najnowsze artykuły