Ruszył sezon grzewczy!

26.09.2018

Ruszył sezon grzewczy!

Sezon grzewczy można uznać za otwarty – nie tylko na wniosek mieszkanek i mieszkańców, ale także ze względu na prognozowaną pogodę.

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej TBS w Częstochowie zlecił firmie ,,Fortum” – dostawcy ciepła – rozpoczęcie sezonu grzewczego w mieszkaniach w zasobach komunalnych od 25 września. To podobnie jak w latach ubiegłych, kiedy sezon grzewczy rozpoczynał się zwykle w drugiej lub trzeciej dekadzie września.

W ubiegłym roku ciepło popłynęło do mieszkańców nieco wcześniej, bo już 19 września. W 2016 roku ciepło w mieszkaniach zrobiło się 23 września, natomiast w 2015 – dopiero 29 września.

Sezon grzewczy, w zależności od pogody, trwa średnio do przełomu kwietnia i maja. W tym roku osoby mieszkające w zasobach komunalnych miały ciepło w mieszkaniach aż do 26 kwietnia.

źródło: ZGM TBS

  • pn
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły