22.05.2018

Ruszyła rewitalizacja części zalewu i terenów sąsiadujących

Właśnie rozpoczęły się prace rewitalizacyjne terenów nad zalewem w Koniecpolu. Plany gminy zakładają jednak uporządkowanie znacznej części miasta w tym rejonie. Inwestycja, którą w znacznej części dofinansuje Unia Europejska, pochłonie 250 000 zł.

Wybudowano już drogę dojazdową do przychodni po wykonaniu sieci kanalizacyjnej, utworzono aleję platanów, zrealizowano oświetlenie. Po uzyskaniu zgody Starostwa Powiatowego, wyburzone zostaną zdegradowane od lat budynki za Urzędem Miasta i Gminy. W ten sposób cała przestrzeń od budynku Urzędu Miasta i Gminy po przychodnię zdrowia i w kierunku zalewu – zostanie uporządkowana i wyposażona w nowe elementy, służące wypoczynkowi i rekreacji.

– Teren ten bardzo się zmieni. Zadania realizowane będą jednocześnie, w tym wyburzenia niepotrzebnych budynków i zagospodarowanie zalewu  – powiedział Gwidon Jelonek, zastępca burmistrza. – Planowane prace umożliwią swobodny dostęp do przychodni zdrowia i Urzędu z każdej strony. Obiekty zostaną ze sobą skomunikowane. Łatwiej będzie się poruszać w tym rejonie. Wyburzone zostaną budynki, które od lat straszą swoim wyglądem i stwarzają niebezpieczeństwo. Natomiast w ramach zagospodarowania zalewu wykonane zostaną altany do grillowania, plac zabaw dla dzieci wyposażony w urządzenia nawiązujące do tematyki rybackiej, w tym Statek Magellana, huśtawki, piaskownicę, karuzelę i bujaki w kształcie ryb. Teren zostanie też wyposażony w małą architekturą w postaci ławek i koszy na śmieci. Przewiduje się również montaż 4 podestów wędkarskich. Ścieżki pieszo – rowerowe przebiegać będą nie tylko w dotychczasowych lokalizacjach, ale pojawią się też nowe trakty – dodał.

Projekt pn. „Zagospodarowanie terenu przy zbiorniku wodnym w Koniecpolu przy ul. Armii Krajowej II etap”  realizowany jest w zakresie działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” i w ramach Priorytetu 4 “Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej’, objętego Programem Operacyjnym “Rybactwo i Morze”. Na powyższe zadanie Gmina pozyskała bezzwrotną dotację w wysokości 200 000 zł. Wartość całkowita zadania wynosi 250 000 zł.

  • kg
  • zdj. UG Koniecpol
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły