Ruszyły prace modernizacyjne na miejskim stadionie

02.10.2018

Ruszyły prace modernizacyjne na miejskim stadionie

 

Rozpoczęły się prace związane z modernizacją boiska treningowego na Miejskim Stadionie Piłkarskim „Raków” – poinformował Urząd Miasta Częstochowy. Koszt tej inwestycji to 2,3 mln złotych. Zadanie jest dofinansowane ze środków ministerialnych. Planowane zakończenie prac przewidywane jest natomiast na koniec listopada.

Decyzja Ministra Sportu i Turystyki o dofinansowaniu przebudowy boiska zapadła, więc umowę z firmą wykonawczą zawarto 27 września tuż po otrzymaniu informacji o tym fakcie. Wkład miasta ma wynieść 500 tys. zł, z kolei dofinansowanie ministerialne to 1,8 mln zł.

-W zakresie robót jest wymiana nawierzchni ze sztucznej trawy i podbudowy istniejącego boiska, poszerzenie go o 1 m od strony północnej, wyposażenie w 2 nowe bramki i komplet chorągiewek narożnych. Teren zostanie zagospodarowany, wykonane będzie też nowe utwardzenie z kostki brukowej od strony północnej i system nawadniania boiska – poinformował Urząd Miasta Częstochowy. Boisko ma wymiary 72,50 m x 109,70 m, jego powierzchnia zajmuje 7952 m kw. A powierzchnia utwardzeń to 156 m kw. Firma, która zajmuje się pracami modernizacyjnymi to Sport-Track Sp. z o. o. z Wesołej. Projekt wykonał częstochowski P.B. Budoremont.

24 września prezydent Częstochowy wysłał do Ministerstwa Sportu i Turystyki wniosek o zakwalifikowanie zadania inwestycyjnego „Centrum Piłki Nożnej w Częstochowie” do „Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu” w celu przekształcenia Miejskiego Stadionu Piłkarskiego „Raków” w nowoczesne centrum szkolenia piłkarskiego dzieci i młodzieży. Ponadto inwestycja ma podnieść standard stadionu, aby spełniał on wymogi piłkarskiej Ekstraklasy. Według kosztorysu ma ona wynieść 36,7 mln złotych brutto. We wniosku miasto w uzgodnieniu z klubem, poprosiło o dotację 20,5 mln złotych.

 

źródło i zdjęcie: Urząd Miasta Częstochowy

  • pn
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły