Ruszyły zapisy na Bieg Godzinny

21.09.2022

Ruszyły zapisy na Bieg Godzinny

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w  Częstochowie oraz Stowarzyszenie Klub Ludzi Aktywnych Zabiegani zapraszają do udziału w corocznym Biegu Godzinnym. Zapisy odbywają się drogą elektroniczną. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 14 października.

Bieg odbędzie się 15 października na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym przy ul. Dąbrowskiego i polega na pokonaniu jak najdłuższego dystansu w ciągu 1 godziny. Zostanie rozegrany w dwóch kategoriach – bieg rekreacyjny (dla uczestniczek i uczestników, którzy w jedną godzinę pokonają do 10 km i PROFI (dla uczestniczek i uczestników, którzy z godzinę pokonają ponad 10 km).

– Celem imprezy jest m.in. popularyzacja i upowszechnianie biegania jako wszechstronnej formy ruchu, propagowanie zdrowego stylu życia oraz aktywnego wypoczynku i rekreacji – informuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i dodaje – Uczestniczką bądź uczestnikiem może zostać każdy. Osoby poniżej 16. roku życia do weryfikacji i po odbiór numeru startowego zgłaszają się z rodzicem lub opiekunem prawnym. Impreza odbędzie się bez podziału na kategorie wiekowe.

Co istotne, nie ma obowiązku biegać pełną godzinę – w każdej chwili może zejść z bieżni po przebiegnięciu dowolnej liczny okrążeń. Obowiązuje limit uczestników  – 250 osób.

 

Program:
14.45 – otwarcie biura zawodów
15.50 – zakończenie weryfikacji zgłoszonych uczestników
15.50 – rozgrzewka przed biegiem
16.00 – start biegu godzinnego
17.00 – zakończenie biegu
17.15 – zakończenie imprezy

Zgłoszenia elektroniczne przyjmowane są do 14 października na TEJ STRONIE, a osobiste w dniu zawodów, w godz. 13.45 –14.50.

fot. MOSiR Częstochowa

  • pn
Najnowsze artykuły