Rynek na Zawodziu działa, ale z ograniczeniami

20.03.2020

Rynek na Zawodziu działa, ale z ograniczeniami

Handel na targowisku na Zawodziu został ograniczony. Kupimy wyłącznie określony rodzaj towarów, i to przy stosowaniu ściśle określonych zasad bezpieczeństwa.

– W związku z prośbami klientów administracja targowiska zdecydowała o utrzymaniu wtorkowego i piątkowego handlu na Rynku Narutowicza, jednak jego funkcjonowanie będzie się odbywało w ograniczonym zakresie i wg ściśle określonych zasad – informują przedstawiciele targowiska.

Na Zawodziu aż do odwołania, zakupić można będzie tylko takie towary, jak: pieczywo, mięso, wędliny, ryby, jajka, owoce, warzywa, płody rolne, artykuły spożywcze, artykuły drogeryjne, produkty chemii gospodarczej.

Sam handel będzie się odbywał zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia w sprawie zachowania niezbędnych zasad higieny. Oznacza to, że kupujący będą musieli zachować bezpieczną odległość minimum 1,5 metra (zarówno pomiędzy sobą, jak i od sprzedawcy). Konieczne będzie również unikanie bezpośredniego kontaktu fizycznego. Sami sprzedawcy zostali zobowiązani do używania środków dezynfekcyjnych (płyn) i środków ochronnych (rękawiczki jednorazowe). Oni także muszą utrzymać zalecaną półtorametrową odległość od klientów.

Ustalenia te mogą ulec zmianom – wszystko zależy od sytuacji epidemiologicznej w Polsce i odgórnych rozporządzeń.

21 marca na terenie targowiska miała się odbyć giełda staroci. Ze względów bezpieczeństwa została ona odwołana.

  • Katarzyna Gwara
Najnowsze artykuły