14.05.2018

Rywalizowali o puchar prezydenta

Ponad 100 osób wzięło udział w X Marszobiegu Prewencji Policji o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach. Mistrzostwa odbyły się na terenach rekreacyjnych Jury Krakowsko-Częstochowskiej. O tytuł najlepszego biegacza walczyli śląscy, świętokrzyscy, opolscy i łódzcy policjanci, strażnicy miejscy, żołnierze, strażnicy więzienni oraz sympatycy służb mundurowych i młodzież z częstochowskich szkół ponadgimnazjalnych.
Zawodnicy marszobiegu pokonywali dystans około 10 kilometrów. Start przewidziany był przy ośrodku rekreacyjnym Pegaz w dzielnicy Mirów, metę wyznaczono natomiast przy hali sportowej na ulicy Żużlowej, gdzie wręczone zostały puchary i nagrody dla najlepszych zawodniczek i zawodników.

Najlepszy zawodnik otrzymał puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach. Celem marszobiegu było przede wszystkim promowanie poprzez wysiłek fizyczny zdrowego i aktywnego stylu życia. Obecna – X już edycja zawodów zgromadziła na starcie przeszło 100 uczestników zainteresowanych tą formą spędzania czasu.

Pierwszy na mecie pojawił się Dominik KLIMEK.

W kwalifikacji „Mundurowa – mężczyźni” zwyciężyli:

1. Łukasz SZYMCZAK

2. Łukasz HILDEBRAND

3. Krzysztof SAGAN

Najlepsze w kwalifikacji „Mundurowa – kobiety” to:

1. Agnieszka JEŻ

2. Sylwia KUŚPIET

3. Emilia KOŻUCH

Organizatorami marszobiegu byli: Samodzielny Pododdział Prewencji Policji w Częstochowie, Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów przy SPPP w Częstochowie oraz Zarząd Wojewódzki Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Katowicach, Starosta Powiatowy w Częstochowie i Prezydent Miasta Częstochowy. Do organizacji zawodów przyczynili się także wójtowie z gmin: Kłomnice, Rędziny i Mstów, Stowarzyszenie IPA Region Częstochowa i wiele innych osób, dla których popularyzacja sportu jako zdrowego stylu życia nie jest obojętna.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły