Sadzą drzewa by uhonorować rocznicę

30.08.2018

Sadzą drzewa by uhonorować rocznicę

Gmina Poczesna zgłosiła się do udziału w akcji „Symboliczne nasadzenie drzew w gminach i powiatach Śląskiego Związku Gmin i Powiatów celem uhonorowania setnej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości”.

Bierze w niej udział pięć szkół – Szkoła Podstawowa im. G. Morcinka w Poczesnej – Kolonia Poczesna, ul. Szkolna 2, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słowiku przy. ul. Podlaskiej 4, Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika we Wrzosowej przy ul. Szkolnej 4, Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Hucie Starej B przy ul. Mickiewicza 12, Szkoła Podstawowa w Nieradzie – Michałów, ul. Laurowa 54.

Uroczystości związane z nasadzeniem 3 szt. lip, 4 szt. klonów i 3 szt. wiązów

(po 2 szt. drzew dla szkoły) odbędą się 16 października od godz. 1000 do 1500.

Śląski Związek Gmin i Powiatów zapewnia Gminie Poczesna na potrzeby akcji sadzonki drzew liściastych w liczbie 10 szt., 5 szt. tabliczek informacyjnych o wydarzeniu oraz możliwość wykorzystania logotypu programu NIEPODLEGŁA.

Więcej informacji można uzyskać pod adresem https://niepodlegla.gov.pl/.

Dla Gminy Poczesna jest to kolejne wydarzenie celem uhonorowania setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Przypominamy, że rozpoczęła ona uroczystości związane z jubileuszem już w 2017 roku konkursem plastycznym wśród dzieci młodzieży z terenu Gminy Poczesna, który sfinalizowany został kalendarzem gminnym na 2018r. z wyróżnioną pracą plastyczną.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły