Sakramentalne „tak” powiedzieli przeszło 50 lat temu

21.12.2019

Sakramentalne „tak” powiedzieli przeszło 50 lat temu

Czternaście par z gminy Konopiska świętowało jubileusz Złotych Godów.  . Uroczystości związane z tym wydarzeniem odbyły się w Sali Bankietowej „Grand Wiwa” w Aleksandrii Pierwszej.

Życzenia dostojnym jubilatom złożyli kierownik Urzędu Stanu Cywilnego – Katarzyna Borecka wraz z wójtem gminy Konopiska – Jerzym Żurkiem i zastępcą przewodniczącego rady gminy – Jadwigą Majdzik.

Złote Gody to powód do sentymentalnej wycieczki w przeszłość. Choć nie zawsze było pięknie, obok uśmiechów pojawiały się łzy, a w parze z radością szedł smutek, to wzajemna miłość i zrozumienie pozwoliły przezwyciężyć to wszystko. Złote Gody to szczególny moment na etapie każdego małżeństwa. To także okazja do wspólnego celebrowania i wspominania razem spędzonych lat. – Państwa małżeństwa to przykład miłości i zrozumienia. To wzór mądrego życia i przykład godny naśladowania. Te jubileusze uświadamiają nam, że dwoje kochających, wspierających i szanujących się ludzi, których uczucie połączyło 50 lat, ponad 50 lat wytrwało w tej miłości, jaką pielęgnowaliście – powiedziała kierownik USC Katarzyna Borecka. Jubilaci otrzymali Medale Prezydenta RP za Długoletnie Pożycie Małżeńskie oraz pamiątkowe dyplomy, kwiaty i upominki. Na koniec uroczystości wystąpił Zespół „Konopielki” prowadzony przez Ewę Błaszczyk – prezentując bogaty, świąteczny repertuar.

Lista jubilatów:
Ewa i Włodzimierz Badora
Barbara i Jerzy Borowik
Wacława i Lech Bukowscy
Ryszarda i Wacław Cierpiał
Marianna i Antoni Chmielewscy
Gertruda i Włodzimierz Ciuk
Julia i Stanisław Golis
Ewa i Andrzej Grad
Krystyna i Zdzisław Jagusiak
Kazimiera i Ryszard Koła
Bronisława i Lucjan Kurdek
Teresa i Leszek Morawiec
Jacentyna i Aleksander Nierobiś
Zofia i Tadeusz Szczerbak

Uroczystego aktu dekoracji w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dokonał wójt gminy Konopiska Jerzy Żurek w asyście kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Katarzyny Boreckiej oraz zastępcy przewodniczącego rady gminy Jadwigi Majdzik.

  • Katarzyna Gwara
  • zdj. UG Konopiska
Najnowsze artykuły