Samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Gnaszyn

31.01.2017

Samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Gnaszyn

Projekt “Wzmocnienie potencjału służb ratowniczych w Częstochowie” dotyczy zakupu średniego samochodu specjalnego pożarniczego z napędem 4×4 dla potrzeb jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Częstochowie-Gnaszynie. Celem jest zwiększenie mobilności jednostki oraz szybkości podejmowanych przez nią działań ratowniczo-gaśniczych, co umożliwi skuteczniejsze zabezpieczenie mieszkańców i ich majątku przed katastrofami, takimi jak powodzie i pożary, będących często skutkami zmian klimatycznych. – Na tym jednak nie koniec. Zdajemy sobie sprawę z tego, że w związku z czekającą nas przebudową ulic Głównej i Przejazdowej, na którą miasto zdobyło unijne środki i połączeniem tej części miasta z planowanym węzłem autostradowym, jednostki OSP znajdujące się w tym rejonie będą znacznie bardziej obciążone – zaznacza prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. – Jedna z jednostek OSP, zlokalizowana przy ulicy Głównej, otrzymała już samochód pożarniczy. Teraz kolejny trafi do OSP Gnaszyn, która jest w najbliższym sąsiedztwie węzła autostradowego i dzięki temu strażacy będą mogli zdecydowanie szybciej reagować na ewentualnie zdarzenia drogowe – zapewnia prezydent. Wartość projektu wynosi 800 tysięcy złotych, z czego dofinansowane zostanie ok. 79% kosztów zakupu, czyli miasto może otrzymać ok. 630 tysięcy zł. Projekt będzie realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.

  • kg
  • zdj. arc
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły