Samochodowe „wraki” znikają z częstochowskich ulic

07.10.2018

Samochodowe „wraki” znikają z częstochowskich ulic

Dzięki skutecznym interwencjom częstochowskich strażników miejskich na terenie miasta zwolniło się już 194 miejsc parkingowych.

Częstochowscy strażnicy miejscy w 2017 roku podjęli 80 interwencji wobec właścicieli aut, które były długotrwale nieużywane i spełniały wymogi tzw. „wraków”. – Tym samym mieszkańcom częstochowskich dzielnic przybyło w poprzednim roku 80 miejsc parkingowych, które dotychczas były stale blokowane przez nieużywane samochody – przypomina Artur Kucharski, rzecznik prasowy straży miejskiej. Działania kontynuowane są w tym roku. Do 4 października funkcjonariusze podjęli prawie 200 interwencji wobec właścicieli tzw. „wraków”, które zwolniły miejsca parkingowe. 31 pojazdów zostało odholowanych na parking, co wiąże się z kosztami dla ich właścicieli. – W pozostałych 163 przypadkach rozmowy strażników miejskich z właścicielami tzw. „wraków” przyniosły efekt w postaci usunięcia ich z parkingów ogólnodostępnych. Dzięki temu inni kierowcy zyskali kolejne miejsca – wyjaśnia Artur Kucharski.

Przy tej okazji przypominamy, straż miejska może zlecić odholowanie pojazdu, który spełnia wymogi długotrwale nieużywanego na wniosek zarządcy drogi. Mieszkańcy, którym przeszkadzają tzw. „wraki” w pierwszej kolejności swoje uwagi powinni zgłosić do zarządcy drogi, który następnie powinien powiadomić częstochowską straż miejską. Na terenach spółdzielni mieszkaniowych wniosek powinna natomiast złożyć spółdzielnia.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły