Skierowania na dawkę przypominającą dla nastolatków

28.01.2022

Skierowania na dawkę przypominającą dla nastolatków

Ruszyło wystawianie skierowań na dawkę przypominającą dla nastolatków w wieku 12-15 lat. Młodzież może ją przyjmować z zachowaniem odstępu co najmniej pięciu miesięcy po ukończeniu pełnego (dwudawkowego) schematu szczepienia przeciw COVID-19.

Przypomnijmy, Ministerstwo Zdrowia najpierw rozsyłało skierowania na dawkę przypominającą dla młodzieży 16-18 lat. W sumie od poniedziałku wystawiono 245 tys. e-skierowań.

W szczepieniu przypominającym dla obu tych grup stosowany jest preparat Comirnaty (Pfizer-BioNTech) – z zachowaniem odstępu co najmniej pięciu miesięcy po ukończeniu pełnego (dwudawkowego) schematu szczepienia przeciw COVID-19.

Decyzje ws. dawek przypominających u młodzieży – jak wyjaśnia Ministerstwo Zdrowia – zapadły w oparciu o zalecenie Zespołu ds. Szczepień Ochronnych przy Ministrze Zdrowia – uwzględniające stanowisko amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

W drugiej połowie maja ubiegłego roku w Polsce rozpoczęły się szczepienia młodzieży w wieku 16 i 17 lat, a kilka tygodni później wśród dzieci w wieku 12-15 lat.

  • kg
Najnowsze artykuły