Skonfrontowali teorię z praktyką

28.11.2018

Skonfrontowali teorię z praktyką

Tematowi najlepszych praktyk opieki nad dziećmi i młodzieżą poświęcona była czwarta edycja Forum “Dla Rodziny”.  W czasie spotkania wręczono również nagrodę „Przyjaciel rodziny”, przyznawaną corocznie przez dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Otrzymał ją prezes Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej TBS w Częstochowie Paweł Konieczny.

W zorganizowanym przez Stowarzyszenie na rzecz pomocy dziecku i rodzinie „Dla Rodziny” spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele instytucji zajmujących się pracą na rzecz rodzin, w tym Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Urzędu Miasta, Uniwersytetu im. Jana Długosza, jednostek Pomocy Społecznej, organizacji pozarządowych, a także pedagodzy, psycholodzy, terapeuci oraz przedstawiciele rodzin zastępczych.

– Trudności rodzin nie da się sprowadzić do jednej kategorii. Czasami są to problemy bytowe, czasami związane z dysfunkcjami, nieumiejętnością udźwignięcia roli rodzica, uzależnieniami, problemami zdrowotnymi czy niepełnosprawnością. Dlatego spotkania jak to dzisiejsze są naprawdę niezbędne, bo pozwalają wymieniać doświadczenia i uczyć się nowych technik pracy – mówił prezydent Krzystof Matyjaszczyk.

Główne tematy, jakie poruszyli uczestniczy forum, dotyczyły m.in.: aktualnych działań w obszarze pieczy zastępczej i asystentury rodziny, problematyki uzależnień wśród dzieci i młodzieży w województwie śląskim, działań ośrodka opiekuńczego w oparciu o ustawę o wspieraniu rodziny i pieczy zastępczej, wpływu wczesnej opieki na relacje międzyludzkie, czy wspierania młodzieży i przygotowywania ich do samodzielności. W czasie spotkania wręczono również nagrodę „Przyjaciel rodziny”, przyznawaną corocznie przez dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Otrzymał ją prezes Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej TBS w Częstochowie Paweł Konieczny.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły