Skontroluj światła w samochodzie – za darmo

29.10.2018

Skontroluj światła w samochodzie – za darmo

Częstochowscy kierowcy  będą mogli bezpłatnie sprawdzić i ustawić światła w swoich pojazdach. Kontrola, którą zaplanowano na 31 października, prowadzona będzie w trzech punktach przy ulicy Sikorskiego 82/94, Al. Niepodległości 30 i ul. Hallera 1.

– W związku z występującymi w okresie jesienno-zimowym zjawiskami atmosferycznymi znacząco ograniczającymi widoczność na drodze częstochowscy policjanci włączyli się w działania, których celem jest sprawdzenie jednego z najważniejszych elementów pojazdu wpływających na bezpieczeństwo – oświetlenia – mówi podkom. mgr Marta Ladowska, oficer prasowy częstochowskich policjantów.

Funkcjonariusze zachęcają zatem do skorzystania ze specjalnej propozycji. 31 października (środa) w godzinach 8.00 – 12.00 kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić i ustawić światła w swoich pojazdach w następujących miejscach:

1. Stacja Kontroli Pojazdów Ochotniczej Straży Pożarnej w Dzielnicy „Parkitka” przy ulicy Sikorskiego 82/94 w Częstochowie.
2. Stacja Kontroli Pojazdów przy Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego, ul. Hallera 1 w Częstochowie.
3. Stacja Kontroli Pojazdów przy Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym Sp. z o.o. Al. Niepodległości 30 w Częstochowie.

Tylko prawidłowe ustawienie świateł i właściwe korzystanie z nich uczyni nas widocznymi dla innych, a kierowcom pozwoli widzieć wszystko to, co dzieje się na drodze i ma wpływ na bezpieczeństwo.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły