Skra Częstochowa zremisowała z Widzewem Łódź

11.04.2022

Skra Częstochowa sprawiła niespodziankę i zremisowała z wyżej notowanym Widzewem Łódź 2:2. Wyrównującą bramkę dla częstochowskiej drużyny w 96. minucie zdobył Mariusz Holik.

Skra była w tym meczu formalnie gospodarzem, ale grano w Łodzi. Faworytem był Widzew, który pewnie zmierza do PKO Ekstraklasy, ale to Skra objęła prowadzenie. Piotr Nocoń dośrodkował z rzutu rożnego, a bramkę głową zdobył Adrian Paluszek.

Później do głosu doszli jednak łodzianie, którzy zdobyli dwie bramki i wydawało się, że pokonają Skrę. W samej końcówce częstochowianie wydarli jednak punkt. Jak relacjonuje strona klubowa, w 96. minucie meczu w pole karne doskonale przedarł się Kamil Lukoszek. Wahadłowy Skry uderzył w słupek. Po chwili poprawił Dawid Niedbała – jego uderzenie obronił bramkarz, po czym piłka zawisła w powietrzu. Do futbolówki najwyżej wyskoczył Mariusz Holik i głową wpakował ją do siatki.

Skra Częstochowa – Widzew Łódź 2:2

1 – 0 – 19’ Paluszek
1 – 1 – 29’ Terpiłowski
1 – 2 – 82’ Hanousek
2 – 2 – 90 + 6’ Mariusz Holik

Skra Częstochowa: Kos – Paluszek, Mesjasz, Holik – Burman (62’ Niedbała), Baranowicz (85’ Malec), Olejnik, Lukoszek, Nocoń (76’ Sajdak), Pyrdoł (62’ Kwietniewski), Mas (76’ Ropski)

Widzew Łódź: Ravas – Stępiński, Hanousek, Kreuzriegler – Zieliński, Kun, Lipski (88’ Nowak), Gołębiowski (46’ Nunes), Hansen (90’ Mucha), Terpiłowski – Kita (65’ Guzdek)