Skradzioną nawigację chciał sprzedać… pokrzywdzonemu

09.11.2018

Skradzioną nawigację chciał sprzedać… pokrzywdzonemu

36-latek wymyślił sobie szybki sposób na zdobycie gotówki. Ukradł nawigację z motocykla i postanowił poszukać zainteresowanego jej kupnem. Przypadkowo zaoferował ją… właścicielowi. Mężczyzna ujął złodzieja i przytrzymał do przyjazdu patrolu. Zatrzymany usłyszał już zarzut. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

Do miejsca pracy jednego z mieszkańców miasta przyszedł mężczyzna oferujący do sprzedaży nawigację. Potencjalny kupiec nie był jednak zainteresowany zawarciem transakcji, gdyż jak stwierdził, ma już taką samą i nie potrzebuje drugiej. Kiedy wrócił jednak do domu, zobaczył, że… ktoś ukradł mu nawigację zamontowaną w stojącym przed posesją motocyklu. Skojarzył fakty, odszukał na osiedlu mężczyznę oferującego mu wcześniej do sprzedaży ten sprzęt, ujął go i przekazał w ręce policji. 36-latek usłyszał zarzut kradzieży. Nawigacja, wyceniona wstępnie na 3 tys. zł, którą podejrzany zdążył już sprzedać w lombardzie, została odzyskana i niebawem wróci do właściciela.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły