Skrajnie wyczerpany pies na opuszczonej posesji

27.11.2018

Skrajnie wyczerpany pies na opuszczonej posesji

Drastyczne odkrycie w Żarkach. Na jednej z niezamieszkałych posesji znaleziono skrajnie wyczerpanego psa. Dzięki szybkiej reakcji zwierzę otrzymało pomoc i trafiło do schroniska.

Policjanci z Myszkowa otrzymali informację o niepokojącej sytuacji w Żarkach. Na jednej z niezamieszkałych posesji od dłuższego czasu przebywał jedynie pies. Zwierze skrajnie wyczerpane zauważył na podwórku jeden z sąsiadów. Mężczyzna widząc chore i wycieńczone zwierzę, powiadomił policjantów. Stróże prawa natychmiast podjęli działania zmierzające do wyjaśnienia okoliczności tego zgłoszenia. Wkroczyli na teren jednej z żareckich posesji. Okazało się, że pies jest w tragicznym stanie – nie był w stanie podnieść się na łapach. Na wołanie, reagował jedynie unosząc łeb do góry. Czworonóg został oddany pod opiekę pracowników schroniska dla zwierząt. Policjanci wyjaśniają, kto odpowiada za cierpienie psa i badają dokładne okoliczności tego zdarzenia. Za znęcanie się nad zwierzęciem grozi do 3 lat za kratami.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły