28.03.2018

Śniadanie wielkanocne dla potrzebujących…

Już po raz piąty w Częstochowie zostanie zorganizowane Śniadanie Wielkanocne dla osób szczególnie potrzebujących wsparcia. Spotkanie zaplanowano na Wielką Sobotę, 31 marca. Początek o godzinie 11.00.

Spotkanie jest skierowane do osób starszych, samotnych i potrzebujących, przebywających na terenie miasta, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej i bytowej, niezaradnych życiowo i społecznie, bezdomnych i zagrożonych bezdomnością, uzależnionych.Jego inicjatorem jest Fundacja Chrześcijańska „Adullam”.

W naszej tradycji i kulturze święta kojarzą się z czasem spędzanym z rodziną, z najbliższymi. W życiu wielu osób, w tym seniorów, przychodzi taki moment, w którym z różnych przyczyn zostają sami.

Wzorem lat poprzednich Śniadanie Wielkanocne zostanie zorganizowane w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Kazimierza Pułaskiego przy ulicy Targowej 29.

W programie spotkania m.in. spektakl teatralny w wykonaniu dzieci i młodzieży ze świetlicy „Życie poza szkołą”. O oprawę muzyczną zadbają mężczyźni ze schroniska „Adullam” i członkowie Klubu Abstynenta „Droga do wolności”. Po części artystycznej goście zasiądą do wspólnego śniadania, a na zakończenie otrzymają świąteczne paczki z żywnością.

To wielkosobotnie spotkaniema również drugi ważny cel – budowanie wrażliwości i uważności na osoby, które żyją obok nas – potrzebujące pomocy, choć nie zawsze o nią proszące – osoby starsze, samotne, chore, niepełnosprawne, niezaradne życiowo.

„Śniadanie Wielkanocne” jest współfinansowane ze środków Gminy Miasta Częstochowy. Organizację wspiera Partnerstwo na Rzecz Aktywności Lokalnej „Stare Miasto – Nowe Życie”, Caritas Archidiecezji Częstochowskiej, Fundacja Świętego Barnaby, Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy „Agape” oraz wolontariusze i społecznicy, w tym z grupy osób bezdomnych i uzależnionych trwających w abstynencji. Jednym z partnerów zaangażowanych w organizację spotkania jest także Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Częstochowie.

Zapisy osób chętnych na śniadanie prowadzone są w siedzibie Fundacji Chrześcijańskiej „Adullam” przy ul. Krakowskiej 34 – do wyczerpania miejsc (350). Spotkanie tak jak w latach poprzednich będzie zabezpieczać częstochowska straż miejska.

Szczegóły na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej:
http://mops.czestochowa.pl/mops2/aktualnosci/w-sobote-sniadanie-wielkanocne-dla-osob-starszych-samotnych-i-potrzebujacych/

 

 

 

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły