Soliści i Krajewski symfonicznie w Filharmonii Częstochowskiej

19.02.2021

Soliści i Krajewski symfonicznie w Filharmonii Częstochowskiej

Filharmonia Częstochowska zaprasza na kolejne koncerty. W piątek, 19 lutego o godz. 19.00 wystąpią soliści, na co dzień instrumentaliści tworzący zespół orkiestrowy Filharmonii Częstochowskiej. Z kolei 5 marca zaplanowano koncert „Nie jesteś sama – Krajewski symfonicznie”.

W czasie pierwszego koncertu w rolach głównych usłyszymy: harfę (Julia Łopuszyńska), skrzypce (Tomasz Kulisiewicz) i kontrabasy (Klaudia Baca i Jan Kołacki).

Towarzyszyć im będzie Orkiestra Filharmonii Częstochowskiej pod dyrekcją Adama Klocka. W interpretacji zespołu bez solistów zabrzmi Divertimento Béli Bartoka, najbardziej wpływowego kompozytora XX wieku, którego 140. rocznica urodzin przypadnie w marcu 2021. Ponadto podczas koncertu „NASI SOLIŚCI” usłyszymy koncert na harfę B-dur HWV.294 Op.4 nr 6 Georga Friedricha Haendla (Julia Łopuszyńska – harfa), Koncert skrzypcowy d-moll cz. 1 Felixa Mendelssohna-Bartholdy (Tomasz Kulisiewicz – skrzypce) oraz Passione Amorosa na 2 kontrabasy i orkiestrę Giovanniego Bottesiniego (Klaudia Baca – kontrabas, Jan Kołacki – kontrabas). Prowadzenie koncertu Witold Paprocki.

5 marca o godzinie 19.00 zaplanowano koncert „Nie jesteś sama – Krajewski symfonicznie”. – Za jego sprawą chcemy przypomnieć piękne i wzruszające piosenki Seweryna Krajewskiego, którego wyjątkowa wrażliwość zapada w sercu na długo i karmi kolejne pokolenia. Wszystko w wysublimowanych, szanujących oryginalne piosenki aranżacjach Leszka Kołodziejskiego. Do udziału w tym projekcie zaproszono wyjątkowego wokalistę Wojciecha Myrczka – laureata wielu wokalnych konkursów jazzowych w kraju i zagranicą – informuje Filharmonia Częstochowska.
W programie znajdą się m.in takie piosenki jak: tytułowa NIE JESTEŚ SAMA, ANNA MARIA, NIE SPOCZNIEMY, UCIEKAJ MOJE SERCE, NIECH ŻYJE BAL, KIEDY MNIE JUŻ NIE BĘDZIE, BAW MNIE i wiele, wiele innych.

 

Zgodnie z aktualnymi wymogami uczestnicy koncertów i imprez w Filharmonii Częstochowskiej zobowiązani są:

  • zasłaniania nosa i ust, przy pomocy m.in.: maseczki ochronnej lub przyłbicy, zapewnionej we własnym zakresie, przez cały czas (również w czasie koncertu) przebywania na terenie Filharmonii,
  • wypełnienia oświadczenia, można to zrobić wcześniej, pobierając ze strony Filharmonii https://bit.ly/FilharmoniaCz_oswiadczenie
  • poddania się bezdotykowemu badaniu temperatury,
  • dezynfekcji rąk,
  • zachowania dystansu społecznego zwłaszcza w kolejce do Kasy lub przy wejściach na sale koncertowe.

KASA FILHARMONII tel. 795 451 438 czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-19.00.

  • kg
Najnowsze artykuły