13.02.2018

Spełnili marzenie najmłodszych

Zwiedzanie siedziby MPK i przejazd autobusem – to marzenia dwóch chłopców, które spełniły się dzięki częstochowskiemu przewoźnikowi.

Tomek (7 lat) i Fabian (6 lat), miłośnicy miejskiego transportu napisali listy, w których poprosili o spełnienie marzeń – zwiedzenie zajezdni, przejazd autobusem w towarzystwie zawodowego kierowcy oraz poznanie osób odpowiedzialnych za komunikację w mieście.

Listy stały się inspiracją do zorganizowania spotkania z przedstawicielami MPK, wpisującego się w promocję komunikacji miejskiej wśród najmłodszych.

Gospodarze podziękowali chłopcom za odwagę i napisanie listów, przypomnieli także o zaletach codziennego korzystania z transportu publicznego oraz o akcji  społecznej dedykowanej szkołom – ,,Akademia młodego pasażera”, która zostanie wznowiona po feriach.

Z chłopcami i ich opiekunami spotkał się prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, prezes MPK Mariusz Sikora i jego zastępca Robert Madej.

Oczywiście najważniejszym punktem wizyty w MPK była przejażdżka autobusem po terenie zajezdni w towarzystwie zawodowego kierowcy, a później krótkie zwiedzanie nowoczesnej hali przeznaczonej do obsługi autobusów. Chłopcy przeszli jeszcze do dyspozytorni, gdzie zobaczyli jak wygląda nadzór nad kursującymi pojazdami.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły