Śpiewano w Częstochowie: Ekstraklasa dla Rakowa!

20.05.2019

Śpiewano w Częstochowie: Ekstraklasa dla Rakowa!

To był magiczny wieczór zarówno dla zawodników Rakowa, jak i kibiców, którzy w sobotę 18 maja tłumnie zgromadzili się na placu Biegańskiego, aby świętować awans Czerwono-niebieskich do Ekstraklasy.

Wcześniej podopieczni Marka Papszuna rozegrali ostatni mecz sezonu w ramach 31. kolejki Fortuna 1 Ligi. Niestety przegrali go 1:2 z Wigrami Suwałki i była to pierwsza porażka częstochowskiej drużyny na własnym stadionie. Spotkanie niemal zakończyło się remisem, jednak w doliczonym czasie dla przeciwników bramkę zdobył Daniel Smuga. To jednak nie zepsuło nastroju do świętowania. Miejsce w LOTTO Ekstraklasie częstochowscy zawodnicy zapewnili sobie już wcześniej i to właśnie z tej okazji kibice zostali zaproszeni do wspólnego uczczenia tego faktu. Piłkarze Rakowa otwartym londyńskim autobusem przemieścili się do centrum miasta na plac Biegańskiego, gdzie już z daleka słychać było głośny doping, śpiewy oraz ogromną radość. Kibice ubrani w klubowe koszulki, szaliki i czapki w ramach fety mogli posłuchać na początku koncertu zespołu Fever, który następnie ustąpił zespołowi Mikrokosmos, był też pokaz freestyle football’u w wykonaniu Adriana Franca. Ponadto pogratulowano drużynie Raków Częstochowa U10, która wywalczyła brązowe medale na turnieju „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” – to wszystko działo się w oczekiwaniu na podopiecznych Marka Papszuna. Minuty, które dzieliły od wjazdu pierwszej drużyny na plac Biegańskiego, podsycane były przez bębniarzy. Rytmiczne dźwięki podgrzewały atmosferę i emocje kibiców. Około godziny dwudziestej pierwszej w centrum wybuchł czerwono-niebieski wulkan. -Wszyscy piłkarze, sztab szkoleniowy, właściciel klubu oraz prezes klubu, otrzymali od kibiców burzę braw i gorącego dopingu w ramach podziękowań za osiągnięte w sezonie 2018/2019 wyniki. Cały wieczór zwieńczył pokaz sztucznych ogni. Wszystkim kibicom, którzy w sobotę pojawili się na Placu Biegańskiego, serdecznie dziękujemy za obecność! Bez Was ten wieczór nie byłby tak magiczny. Wspólnie stworzyliśmy #RAKÓWKOMPLETNY. Do zobaczenia w przyszłym sezonie w Ekstraklasie! – napisał klub na swoim profilu w mediach społecznościowych.

sdr

sdr

sdr

sdr

sdr

dav

dav

sdr

dav

sdr

  • Paula Nogaj
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły