Spokojnie przy nekropoliach

02.11.2018

Spokojnie przy nekropoliach

W środę 31 października i w czwartek 1 listopada patrole częstochowskiej straży miejskiej dbały o zachowanie spokoju i porządku publicznego na częstochowskich cmentarzach. Funkcjonariusze pomagali też policjantom w akcji „Znicz”.

Przez dwa ostatnie dni dyżurni częstochowskiej straży miejskiej odebrali od mieszkańców miasta 110 wniosków o interwencję. – 65 telefonicznych zgłoszeń odnotowano 31 października, a tylko 45 zgłoszeń 1 listopada, co oznacza, że święto minęło spokojnie. Najwięcej zgłoszeń dotyczyło sytuacji zakłócania spokoju i porządku publicznego oraz spożywania alkoholu w miejscu publicznym (28 przypadków) – mówi Artur Kucharski, rzecznik straży miejskiej

W środę 9 strażników miejskich zostało oddelegowanych do współpracy z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego KMP, I Komisariatem Policji, V i VI Komisariatem Policji.

Z kolei w czwartek, 1 listopada, 23 częstochowskich strażników miejskich zostało oddelegowanych do współpracy z częstochowskimi policjantami. 15 strażników miejskich współpracowało z częstochowską drogówką, a 8 strażników miejskich pomagało policjantom z I, V i VI Komisariatu Policji.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły