09.03.2018

SpoKREWnieni służbą

Częstochowscy policjanci zachęcają do włączenia się do akcji honorowego krwiodawstwa ,,SpoKREWnieni służbą”, która odbędzie się 15 marca w godzinach 8.00 – 14.00. Krew będzie można oddawać w specjalnym busie, który zaparkuje przed Komendą Miejską Policji w Częstochowie (ul. ks. Jerzego Popiełuszki 5). Dla pierwszych 20 osób, które wezmą udział w akcji przygotowano pamiątkowe upominki.

Nad zbiórką krwi w naszym mieście – w ramach ogólnopolskiej akcji „SpoKREWnieni służbą” – czuwać będzie Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie. Każdy, kto 15 marca podzieli się krwią, nie tylko przyczyni się do uratowania czyjegoś życia, ale też odda cześć Żołnierzom Wyklętym. Zbiórka ma też bowiem na celu złożenie hołdu bohaterom antykomunistycznego podziemia w związku z obchodzonym 1 marca świętem. Choć mobilizuje w głównej mierze mundurowych, to stwarza również możliwość oddania krwi przez wszystkich tych, którzy chcą pomóc innym. Aby zostać krwiodawcą, wystarczy mieć od 18 do 65 lat, ważyć więcej niż 50 kilogramów oraz mieć ze sobą dokument stwierdzający tożsamość. Wskazane jest wcześniejsze spożycie lekkiego posiłku (nie zaleca się oddawania krwi na czczo). Zachęcamy wszystkich do podzielenia się życiodajnym płynem! Dla pierwszych 20 osób, które wezmą udział w akcji w Częstochowie przygotowano pamiątkowe upominki.

Przy tej okazji przypominamy, że do klubu stworzonego przez częstochowskich policjantów może należeć każdy, nie tylko mundurowi. Aby zostać zapisać się czy też uzyskać niezbędne informacje, wystarczy wysłać e-mail na adres: kmpczestochowahdk@gmail.com lub skontaktować się z st.sierż. Kamilem Sowińskim z wydziału prewencji – tel. 34/3691336.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły