Spotkali się miłośnicy psów

01.08.2017

Spotkali się miłośnicy psów

Do udziału w wydarzeniu zgłoszonych zostało ponad 2500 psów (z 22 krajów), które startowały w klasach tj. najpiękniejsze: młodsze szczenięta, szczenięta, młodzież; kategoria: pośrednia, otwarta, użytkowa, champion, weteran oraz Najlepsza Grupa Hodowlana. – Na wystawie, oprócz ras znanych i uznanych przez Międzynarodową Federację Kynologiczną gościliśmy także polskie spaniele myśliwskie, psy rasy prazsky krysarik (czeski pinczer), patterdale  terier czy łajka jakucka – wyliczała Karolina Chajduś z ZKwP o/Częstochowa.

Nagrody za pierwsze cztery miejsca w kategorii finałowej “Najpiękniejszy Pies Wystawy” wręczał Wójt Gminy Konopiska Jerzy Żurek. Tytuł “Best in Show” zdobył jamnik standardowy szorstkowłosy.

– Tegoroczna wystawa przyciągnęła miłośników czworonogów z całego świata – zaznaczał Prezes Związku Kynologicznego oddz. w Częstochowie Tomasz Sławik. – Co roku, jako organizatorzy, stawiamy sobie poprzeczkę coraz wyżej, tak aby zarówno hodowcy jak i odwiedzający Gminę Konopiska goście wracali od nas usatysfakcjonowani i zadowoleni. W tym roku gościliśmy także białoruskiego redaktora międzynarodowej, branżowej gazety kynologicznej, w której zamieszczane są relacje z najlepszych wystaw z całego świata. Jesteśmy dumni, że dzięki dobrej współpracy z władzami Gminy Konopiska możemy tworzyć imprezę na najwyższym, światowym poziomie – podsumował.

  • kg
  • zdj. UG Konopiska
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły