Spotkali się miłośnicy psów

01.08.2017

Spotkali się miłośnicy psów

Do udziału w wydarzeniu zgłoszonych zostało ponad 2500 psów (z 22 krajów), które startowały w klasach tj. najpiękniejsze: młodsze szczenięta, szczenięta, młodzież; kategoria: pośrednia, otwarta, użytkowa, champion, weteran oraz Najlepsza Grupa Hodowlana. – Na wystawie, oprócz ras znanych i uznanych przez Międzynarodową Federację Kynologiczną gościliśmy także polskie spaniele myśliwskie, psy rasy prazsky krysarik (czeski pinczer), patterdale  terier czy łajka jakucka – wyliczała Karolina Chajduś z ZKwP o/Częstochowa.

Nagrody za pierwsze cztery miejsca w kategorii finałowej “Najpiękniejszy Pies Wystawy” wręczał Wójt Gminy Konopiska Jerzy Żurek. Tytuł “Best in Show” zdobył jamnik standardowy szorstkowłosy.

– Tegoroczna wystawa przyciągnęła miłośników czworonogów z całego świata – zaznaczał Prezes Związku Kynologicznego oddz. w Częstochowie Tomasz Sławik. – Co roku, jako organizatorzy, stawiamy sobie poprzeczkę coraz wyżej, tak aby zarówno hodowcy jak i odwiedzający Gminę Konopiska goście wracali od nas usatysfakcjonowani i zadowoleni. W tym roku gościliśmy także białoruskiego redaktora międzynarodowej, branżowej gazety kynologicznej, w której zamieszczane są relacje z najlepszych wystaw z całego świata. Jesteśmy dumni, że dzięki dobrej współpracy z władzami Gminy Konopiska możemy tworzyć imprezę na najwyższym, światowym poziomie – podsumował.

  • kg
  • zdj. UG Konopiska
Najnowsze artykuły