Spotkanie noworoczne z prezydentem Częstochowy

11.01.2018

Spotkanie noworoczne z prezydentem Częstochowy

W Filharmonii Częstochowskiej odbyło się tradycyjne spotkanie noworoczne zorganizowane przez prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka. Jak zawsze uczestniczyło w nim liczne grono miejscowych przedsiębiorców, działaczy społecznych, przedstawicieli kultury, sportu, duchowieństwa. Gościem była wicemarszałek Sejmu Barbara Dolniak.

W swoim wystąpieniu prezydent K. Matyjaszczyk przypomniał najważniejsze dokonania władz miasta i samorządu w minionym roku, scharakteryzował przyszłoroczne zamierzenia, a także złożył zebranym noworoczne życzenia. Życzenia owocnego 2018 roku przekazano również od metropolity częstochowskiego ks. arcybiskupa Wacława Depo i przedstawicieli innych wyznań.

W trakcie uroczystości przyznano wyróżnienia „Promotor częstochowskiej gospodarki”. Otrzymali je: firmy Linex sp. z o o, Inergis SA, Dariusz Jadczyk, Agencja Rozwoju Regionalnego SA, Loża Częstochowska BCC. Wręczono także nagrody za najlepsze prace inżynierskie, magisterskie i doktorskie dotyczące Częstochowy.

W kategorii Praca Magisterska miejsce pierwsze (nagroda w wysokości 5000 zł) za pracę “Możliwości zagospodarowania terenów poprzemysłowych w Częstochowie” przypadło Natalii Trojanowskiej, a drugie (4000 zł)za “Wpływ funduszy Unii Europejskiej na rozwój infrastruktury sportowej w Częstochowie”Paulinie Lisińskiej.

III miejsce – ex aequo – zajęli Luiza Skrobich za pracę “Marketing terytorialny miasta Częstochowa – analiza wybranych zagadnień oraz perspektywy rozwoju w ujęciu teoretycznym i empirycznym”i Paweł Bilski za “Spółdzielnia socjalna “Jasne, że alternatywa 21″ drogą do samodzielności osób z niepełnosprawnością” (po 3000 zł).

W kategorii Praca Doktorska (5000 zł) zwyciężyła Agata Arkabus z rozprawą zatytułowaną “Źródła informacji w pracy nauczyciela edukacji regionalnej (na przykładzie Częstochowy)”.

W części artystycznej wystąpił zespół jazzu tradycyjnego Five o’clock z Justyną Królak, który zaprezentował kolędy i znane standardy jazzowe.

  • df

Do wyborów samorządowych zostało kilka dni. Oprócz prezydenta wybierać będziemy również naszych reprezentantów, którzy zasiądą w Radzie Miasta. Na kandydatów, którego komitetu zamierzacie oddać swój głos? Zachęcamy do zabawy! Głosowanie na naszej stronie zakończy się 19 października.

Na kandydatów, którego komitetu zamierzacie oddać swój głos?

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły