Spowodował kolizję i uciekł

04.12.2017

Spowodował kolizję i uciekł

Lublinieccy policjanci sprawcę kolizji, do której doszło w drugiej połowie października na obwodnicy miasta. Kierujący samochodem ciężarowym niewłaściwie zabezpieczył ładunek, który spadł w czasie jazdy uszkadzając inny samochód.
Do zdarzenia doszło 19 października około godziny 5.35 na obwodnicy Lublińca. Z posiadanych przez prowadzących sprawę informacji wynikało, że w rejonie skrzyżowania z drogą K-46 na wysokości Lubecka, na zakręcie z jadącego w kierunku Lipia Śląskiego pojazdu ciężarowego spadło na jezdnię około 10 skrzynek z piwem. Spadający ładunek uszkodził nadjeżdżające z przeciwnego kierunku audi. Kierujący samochodem ciężarowym nie zatrzymał się i odjechał z miejsca zdarzenia. Prowadzący sprawę przez kilkanaście dni ustalał okoliczności tego zdarzenia. Kilka dni temu wpadł na trop sprawcy, którym okazał się mieszkaniec Wrześni – 48-letni obywatel Ukrainy. Kierowca ciężarówki przyznał się do popełnienia wykroczenia i został ukarany kilkuset złotowym mandatem.

  • kg

Wielkimi krokami zbliżają się wybory samorządowe. W Częstochowie o fotel prezydenta ubiegać się będzie sześciu kandydatów. Na kogo zamierzacie oddać swój głos? Zachęcamy do zabawy! Głosowanie na naszej stronie zakończy się 15 października.

Na kogo zamierzacie oddać swój głos?

  • Krzysztof Matyjaszczyk (48%, Razem 427)
  • Tomasz Jaskóła (24%, Razem 218)
  • Artur Warzocha (11%, Razem 98)
  • Marcin Maranda (8%, Razem 72)
  • Martin Saczek (8%, Razem 71)
  • Jacek Krawczyk (1%, Razem 9)
Razem: 895

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły