21.03.2018

Spowodował kolizję i uciekł

To się nazywa upór. 42-latek z Koniecpola stracił prawo jazdy za jazdę po pijanemu. Niewzruszony tym faktem, postanowił wsiąść za kierownicę. Chwilę później spowodował kolizję i odjechał z miejsca zdarzenia. Badanie wykazało, że miał w organizmie przeszło 2 promile alkoholu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

Oficer dyżurny z Koniecpola otrzymał kilka dni temu zgłoszenie kolizji przy ulicy Żeromskiego. Jak ustalili śledczy, kierujący osobowym volkswagenem uderzył w prawidłowo poruszający się po drodze samochód i odjechał z miejsca zdarzenia. Poinformowani o wszystkim policjanci bardzo szybko zatrzymali wskazany w zgłoszeniu samochód. Wtedy też okazało się, że jego kierujący miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. W toku wykonywanych czynności wyszło również na jaw, że 42-latek stracił kilka lat temu uprawnienia za jazdę w po pijanemu.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu oraz mimo cofniętych uprawnień. Musi się też liczyć z odpowiedzialnością za spowodowanie w takim stanie kolizji. Kryminalni z Koniecpola ustalają szczegóły sprawy. O dalszym losie podejrzanego zadecyduje prokurator i sąd.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły