Spowodował kolizję i uciekł. Miał trzy promile alkoholu!

22.02.2022

Spowodował kolizję i uciekł. Miał trzy promile alkoholu!

Trzy promile alkoholu w organizmie miał 23-letni kierowca, którego zatrzymali kłobuccy policjanci. Młody mężczyzna w takim stanie wybrał się na przejażdżkę i… doprowadził do kolizji. Na dodatek błyskawicznie uciekł z miejsca zdarzenia.

W minioną sobotę 19 lutego, kilkanaście minut po godzinie 10.00 patrol kłobuckiej drogówki został poinformowany o kolizji drogowej, do której doszło na ul. 11-go Listopada w Kłobucku. Z informacji przekazanej przez 42-letnią zgłaszającą wynikało, że charakterystyczna mazda z przyczepką najechała na tył fiesty kierowanej przez kobietę, po czym samochód sprawcy kolizji odjechał z miejsca zdarzenia.

Okazało się, że policjanci skojarzyli opisywany pojazd, gdyż kilka minut wcześniej, podczas patrolu miasta, z oddali widzieli podobny samochód. Kierowca jechał w kierunku Wilkowiecka. Mundurowi pojechali trasą, którą mógł poruszać się sprawca kolizji. Po kilku minutach, w rejonie ul. Pogodnej w Kłobucku, policjanci namierzyli opisywany pojazd. W trakcie kontroli stróże prawa ustalili, że kierował nim 23-letni mieszkaniec gminy Opatów.

Policjanci poznali również powód, dlaczego młody mężczyzna odjechał z miejsca zdarzenia. W trakcie badania stanu trzeźwości wyszło na jaw, że w organizmie nieodpowiedzialnego kierowcy były aż 3 promile alkoholu! Aktualnie sprawą zajmują się kłobuccy kryminalni, którzy w najbliższym czasie postawią 23-latkowi zarzuty karne. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

  • kg
Najnowsze artykuły