Spowodował kolizję na DK-1. Był pijany

19.03.2019

Spowodował kolizję na DK-1. Był pijany

Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miał 29-latek zatrzymany przez myszkowskich stróżów prawa. Mężczyzna w takim stanie wsiadł za kierownicę. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Na DK-1 w Koziegłowach spowodował kolizję. 29-latek trafił do policyjnego aresztu. Niestety, ostatnio to nie jedyne zdarzenie z udziałem nietrzeźwego kierowcy…

Ze wstępnych ustaleń drogówki wynika, że kierujący oplem na skutek niedostosowania prędkości do warunków ruchu, wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do zderzenia z ciężarówką. Jak się okazało, 29-letni kierowca osobówki był pijany. Badanie wykazało ponad 2 promile w organizmie.

Mimo licznych apeli, częstych kontroli i surowych sankcji to nie jedyny przypadek z udziałem nietrzeźwych kierujących. Kilka dni temu 40-latek z Jastrzębia kierował motocyklem mając w 1.5 promila alkoholu w organizmie. Natomiast 44-latek jechał fiatem seicento pomimo sądowego zakazu i w dodatku pod wpływem alkoholu. Wszyscy w najbliższym czasie staną przed sądem.

Przypominamy, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości, oprócz 2-letniego więzienia, sprawcy grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat oraz obligatoryjna kara finansowa w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych. Za kolejne prowadzenie pojazdu po pijanemu, sąd orzeka nawiązkę na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym w wysokości co najmniej 10 tys złotych. Ponadto za złamanie sądowego zakazu kierowania grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły